Nagrody Good Design dla Mitsubishi Eclipse Cross i GT-PHEV Concept

Nagrody Good Design dla Mitsubishi Eclipse Cross i GT-PHEV Concept24.04.2018
Dwie najnowsze koncepcje designerskie Mitsubishi Motors – Eclipse Cross SUV oraz GT-PHEV Concept – otrzymały nagrodę GOOD DESIGN przyznawaną przez ekspertów z The Chicago Athenaeum.

Nagrody są dowodem na sukces najnowszej linii stylizacyjnej Mitsubishi Motors, którego przykładami są: lifting wyglądu Outlandera, nowoczesny desing szeregu uznanych samochodów koncepcyjnych oraz nowego Eclipse Cross.

Nagrody GOOD DESIGNTM to najstarszy i najbardziej prestiżowy program Global Awards oceniający jakość i innowacyjność wzornictwa. Przyznawane są przez Chicago Athenaeum – Muzeum Architektury i Wzornictwa. Mają na celu promowanie współczesnej myśli projektowej oraz honorowanie zarówno produktów, jak i liderów branży w dziedzinie projektowania i produkcji.

GT-PHEV
Mitsubishi GT-PHEV

Wyróżnienie GOOD DESIGNTM zostało stworzone w Chicago w 1950 roku przez Edgara Kaufmanna Jr., Eero Saarinena oraz Charlesa i Ray Eames – legendy światowej architektury i wzornictwa.

„To zaszczyt, że nasza ciężka praca została doceniona przez tak prestiżową organizację” – powiedział Tsunehiro Kunimoto, wiceprezes działu Designu Mitsubishi Motors. „Eclipse Cross to pierwszy całkowicie nowy samochód, który reprezentuje naszą filozofię projektowania Zdecydowany i Pomysłowy. Z kolei koncepcja GT-PHEV wskazuje kierunek stylizacji, która będzie kształtować nową generację SUV-ów Mitsubishi.”

Eclipse Cross to połączenie sportowego coupe i dynamiki samochodu SUV z charakterystycznym dla Mitsubishi oryginalnym stylem, technologią i pewnym prowadzeniem. Przód pojazdu zaprojektowano zgodnie ze stylizacją Mitsubishi DYNAMIC SHIELD, nadając mu kształt tarczy, którą tworzą czarne i chromowane akcenty nadwozia. Tylna część samochodu wyróżnia się niemal kubistyczną formą zaakcentowaną poprzez wysoko osadzone, szerokie tylne światła i dzielone poziomo okno.

Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse Cross

MITSUBISHI GT-PHEV Concept, zostało po raz pierwszy zaprezentowane w czasie Paris Motor Show w 2016 roku. Reprezentuje najnowszy język stylizacji Mitsubishi, idący w parze z zaawansowanymi technologiami elektrycznymi oraz układem napędu na wszystkie koła firmy MMC. MITSUBISHI GT-PHEV Concept przedstawia zdecydowaną i pomysłową wizję komfortowego, dalekosiężnego SUV-a ground tourer, zwracającego uwagę muskularną, nieszablonową sylwetką.

„Model GT-PHEV nie jest samochodem z linii produkcyjnej, jednak wyraźnie wskazuje, w jakim kierunku będzie ewoluował język projektowania Mitsubishi. Tak będą wyglądać samochody, które będzie można kupić w niedalekiej przyszłości” - powiedział Kunimoto. „Mam nadzieję, że efekty naszej pracy, w której wcielamy w życie filozofię „Zdecydowany i Pomysłowy” nadal będą zdobywać uznanie.„

GOOD DESIGN™ jest zastrzeżonym i chronionym znakiem towarowym The Chicago Athenaeum.

Źródło: Mitsubishi