Mitsubishi Outlander i Outlander PHEV z nagrodą Best 5 All-Around Performance

Mitsubishi Outlander i Outlander PHEV z nagrodą Best 5 All-Around Performance16.05.2018
Automotive Science Group w tegorocznym badaniu Automotive Performance Index™ przyznała prestiżową nagrodę "Best 5 All-Around Performance" modelom Mitsubishi Outlander PHEV i Outlander.

Obydwa modele Outlander, wykorzystujące wspólną platformę, zostały wybrane spośród 372 konkurencyjnych aut z segmentu SUV. Badanie Automotive Performance Index™ wykazało, że obydwa modele oferujące wzorowe osiągi i korzystną cenę, osiągnęły wynik o 22% wyższy od średniej oceny konkurentów w segmencie SUV.

Outlander PHEV 2018, wyposażony w elektryczny napęd dający w trybie EV zasięg 40 km bezemisyjnej jazdy i obniżający spalanie do zaledwie 3,8 l/100 km, łączy w sobie doskonałą wydajność auta elektrycznego i praktyczność crossovera. Klasyczna siedmioosobowa wersja Outlandera oferuje spalanie 7,8 l/100 km w cyklu autostradowym (EPA), odkrywając nowe perspektywy zwiększania wydajności paliwowej i obniżenia kosztów eksploatacji w segmencie SUV.

Mitsubishi Outlander PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV

Automotive Science Group została założona przez spółkę z o.o. Eco-innovations, będącą grupą konsultingową do spraw polityki środowiskowej. Nagroda ASG "Best 5 All-Around Performance" przyznawana jest pięciu najwyżej ocenionym samochodom w każdej klasie pojazdów, które organizacja wyróżnia za najwyższe łączne wyniki w zakresie ochrony środowiska, ekonomii i wpływu na rozwój społeczeństwa.

Źródło: Mitsubishi