Mitsubishi L200 z nagrodą Best Pickup 2019

Mitsubishi L200 z nagrodą Best Pickup 201926.09.2018
Mitsubishi L200 otrzymało nagrodę „Best Pick-up” w konkursie Parkers New Car Awards 2019. Nagrody Parkers New Car Awards przyznawane są już drugi rok i odzwierciedlają nawyki kupowania samochodu przez użytkowników witryny.

Mitsubishi L200, podobnie jak jego konkurenci, podlegał rygorystycznym testom zespołu portalu Parkers.co.uk, który oceniał samochody z uwzględnieniem relacji kosztów miesięcznej eksploatacji, wartości, jakości, prestiżu i funkcjonalności.

Redaktor Keith Adams powiedział:

„Wygrana Mitsubishi w ogólnej ocenie jest zwycięstwem zdrowego rozsądku. W końcu to, czego przede wszystkim oczekują kierowcy pickupów, to dobra relacja ceny do użyteczności. L200 ma obydwa atuty.”

Rob Lindley, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors w Wielkiej Brytanii powiedział:

„Cieszymy się, że Parkers uznał L200 za najlepszy pick-up na rynku. Nasi klienci wciąż odkrywają możliwości i przydatność L200, zarówno do pracy, jak i w czasie wolnym.”
Mitsubishi L200
Mitsubishi L200

Dzięki komfortowi właściwemu pojazdom osobowym, sprawdzonej technologii napędu, znakomitej aerodynamice, małej masie i wysokiemu bezpieczeństwu czynnemu Mitsubishi L200 to wzór dla całego segmentu pickupów. Innowacyjna konstrukcja japońskiego pickupa Mitsubishi oprócz wzorowej funkcjonalności i świetnych własności jezdnych na drogach utwardzonych i w terenie, zapewnia kierowcy i pasażerom jakość i wygodę samochodu typu SUV. Oferuje opracowany przez MMC stały napęd wszystkich kół "Super Select 4WD II" z reduktorem, który jest załączany za pomocą obrotowego elektronicznego przełącznika na konsoli środkowej. Dodatkowo podział momentu napędowego w proporcji 40:60 gwarantuje dobre własności jezdne samochodu.

System napędu na 4 koła “Super Select 4WD-II” firmy Mitsubishi Motors pozwala kierowcy na wybór najwłaściwszego trybu pracy w zależności od warunków terenowych i innych czynników zaobserwowanych przez kierowcę. Możliwe jest przełączanie pomiędzy trybami jazdy 2WD i 4WD bez zatrzymywania samochodu (przy prędkości poniżej 100 km/h), bez względu na aktualny rodzaj nawierzchni. Dużym atutem systemu Super Select jest ustawienie “4H” stałego napędu 4WD, czyli możliwość korzystania z niego przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni. Jest to wciąż rzadkość w tym segmencie rynkowym, szczególnie w samochodach dysponujących reduktorem.

Mitsubishi L200 jest w Polsce dostępne w wersjach z dwuosobową i podwójną kabiną, dwoma turbodoładowanymi silnikami Diesla 2.4 l. o mocy 154 KM i 181 KM i dwoma skrzynami biegów – manualną, 6-biegową i automatyczną. Podobnie, jak wszystkie nowe samochody Mitsubishi, jest objęty jedną z najlepszych w Europie, bo aż 5-letnią gwarancją fabryczną o szerokim zakresie, obowiązującą do 100 000 km. W skład gwarancji wchodzi także 5-letnie assistance MAP, z którego można korzystać bez limitu km.

MAP to bezpłatna pomoc w przypadku awarii mechanicznej lub elektrycznej, wypadku drogowego, problemu z paliwem (na przykład, gdy zapomnimy zatankować i zabraknie go w baku lub zatankujemy zanieczyszczone lub niewłaściwe paliwo), zagubienia, złamania lub zatrzaśnięcia w aucie kluczyków, przebicia lub uszkodzenia opony, kradzieży lub jej prób i wandalizmu. MAP zapewnia pomoc przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę w całej Europie przez 5 lat od zakupu nowego samochodu Mitsubishi, niezależnie od przebiegu auta.

Źródło: Mitsubishi