Mitsubishi rozpocznie produkcję elektrycznego modelu Eupheme EV w Chinach

Mitsubishi rozpocznie produkcję elektrycznego modelu Eupheme EV w Chinach29.10.2018
Eupheme EV stymuluje rozwój branży motoryzacyjnej i pomoże w szybkim wdrożeniu technologii "Nowego Pojazdu Energetycznego" (NEV) na największym rynku samochodowym na świecie.

Nowy model wspiera strategiczne cele, zarówno Mitsubishi Motors, jak i GAC. Eupheme EV stymuluje rozwój branży motoryzacyjnej i pomoże w szybkim wdrożeniu technologii "Nowego Pojazdu Energetycznego" (NEV)*1 na największym rynku samochodowym na świecie.

Na początku Eupheme EV będzie sprzedawany w dwunastu kluczowych miastach, m.in.: Pekinie, Changsha, Guangzhou, Shenzhen, Hangzhou i Tianjin, a w kolejnych miastach pojawi się do końca tego roku.

Eupheme EV to zaawansowany technologicznie i przyjazny dla środowiska SUV dla chińskich klientów. Oferuje zasięg do 410 km (wg. standardów pomiarowych w Chinach) i potężny moment obrotowy. Łączy w sobie komfort i przestrzeń wnętrza typową dla samochodu SUV. Będzie kosztować od 135 800 juanów*2 (około 20 000 USD).

Mitsubishi Eupheme EV
Mitsubishi Eupheme EV

Komentując ambicje Mitsubishi Motors w Chinach, dyrektor generalny koncernu, Osamu Masuko, stwierdził: „Wprowadzamy na rynek Eupheme EV, tuż po hybrydowym modelu SUV Eupheme Plug-in Hybrid Electric (PHEV). Jest on ważnym kamieniem milowym dla GMMC. Jest dowodem na kluczową rolę technologii EV w zaspokajaniu potrzeb chińskich konsumentów i przyczynia się do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Chinach. Chiny to jeden z naszych najważniejszych rynków i oczekujemy wzmocnienia naszej pozycji w tym kraju w ramach realizacji planu DRIVE FOR GROWTH.”

GMMC pełni kluczową rolę w produkcji i sprzedaży pojazdów Mitsubishi w Chinach oraz wspieraniu trzyletniego planu Mitsubishi DRIVE FOR GROWTH. Do końca 2019 roku Mitsubishi Motors zamierza jeszcze bardziej wzmocnić swoją działalność w Chinach, dwukrotnie zwiększając liczbę punktów sprzedaży i liczbę dealerów w porównaniu do poziomu z 2016 roku. Firma będzie się także koncentrować na poszerzaniu oferty SUV-ów z napędem na cztery koła oraz PHEV w Państwie Środka.

*1 : China New Energy Vehicles to samochody w pełni elektryczne, hybrydowe plug-in lub napędzane ogniwami paliwowymi. *2: Można go kupić po otrzymaniu dofinansowania dla pojazdów NEV

Źródło: Mitsubishi