Nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV z nagrodą

Nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV z nagrodą26.04.2021
Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, który zadebiutuje na polskim rynku już jutro, 27 kwietnia 2021 roku, otrzymał prestiżową nagrodę Good Design Award 2020.

Mitsubishi Eclipse Cross pierwszej generacji, wprowadzonej na rynek pod koniec 2017 roku, zostało przedstawione klientom jako sportowy SUV Coupe, którego wyrazista stylistyka, doskonała japońska jakość, dynamika jazdy z napędem na wszystkie koła, bezpieczeństwo i innowacyjne funkcje miały na celu poszerzenie zasięgu rynku Mitsubishi Motors o nowych klientów.

Po trzech latach i sprzedaży, która przekroczyła ćwierć miliona egzemplarzy, do kolejnych grup klientów dociera nowa generacja Eclipse Cross PHEV, odzwierciedlająca zarówno ich gusta, jak i zmieniające się społeczne aspiracje.

Mitsubishi
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

To właśnie harmonijne połączenie stylu, technologii i odpowiedzialności społecznej zostało wyróżnione prestiżową nagrodą Good Design Award za rok 202, przyznawaną przez Japan Institute of Design Promotion.

W podsumowaniu organizatorzy stwierdzili:

„Nowy ECLIPSE CROSS PHEV, który jest smuklejszy i bardziej wyrafinowany, a jednocześnie korzysta ze sportowego i indywidualnego charakteru SUV-a coupe znanego z poprzednika, został zaprojektowany tak, aby zapewnić lepsze wrażenia z jazdy, zupełnie odmienne od poprzednich, większej liczbie klientów. Zachowuje przy tym zarówno oszczędność paliwa, jak i łatwość prowadzenia, czego symbolem jest dodanie do gamy wersji PHEV”.
Mitsubishi
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Good Design Award jest jedynym kompleksowym systemem oceny i rekomendacji w dziedzinie wzornictwa w Japonii, zapoczątkowanym w roku 1957 przez System Selekcji Dobrych Projektów (Good Design Product Selection System).

Według słów organizatorów:

„Good Design Award jest ruchem mającym na celu wzbogacenie życia i społeczeństwa poprzez wzornictwo, Good Design Award wyróżnia otaczające nas obiekty, w tym produkty przemysłowe, architekturę, oprogramowanie, systemy, usługi i tak dalej. Niezależnie od tego, czy brane pod uwagę jest dobro materialne, czy niematerialne, Good Design Award uznaje je za projekt, dokonuje oceny i docenia jego jakość, o ile zostało stworzone, aby spełniać pewne ideały lub cele."

Źródło: Mitsubishi