Mitsubishi Eclipse Cross PHEV w rankingach sprzedaży

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV w rankingach sprzedaży18.01.2023
Hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV wraz z miejskim Mitsubishi Space Star cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich klientów.

Raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego prezentujący liczbę zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów w 2022 roku pokazuje, że hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zajmuje czołowe pozycje wśród modeli PHEV i wraz z miejskim Mitsubishi Space Star cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich klientów, a wzrosty sprzedaży przewyższają rezultaty notowane przez konkurencję.

Eclipse Cross PHEV nr 1, 2 i 3

Według opublikowanego właśnie raportu PZPM za okres od stycznia do grudnia 2022 roku model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV - awangardowo stylizowany, przyjazny środowisku i oszczędny SUV coupe z unikatowym napędem 4x4 - elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłego gniazdka, okazał się bestsellerem wśród ponad 14 modeli SUV PHEV segmentu C osiągając wynik 469 zarejestrowanych aut.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Jest to ponad 2 krotnie więcej niż drugi w kolejności model Jeep Compass oraz trzecia Kia Sportage. Model ten znalazł się także na 2. miejscu wśród wszystkich 20 SUV-ów, małych i dużych z napędem PHEV popularnych marek - z wyłączeniem modeli premium oferowanych na polskim rynku. W rankingu wszystkich 80 modeli PHEV ze wszystkich segmentów rynku, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zajmuje 3. miejsce za Mercedesem GLE i Toyotą RAV4.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku Mitsubishi Eclipse Cross PHEV odnotował aż 127% wzrost sprzedaży – to drugi największy skok w segmencie C-SUV PHEV.

41% wzrost sprzedaży Mitsubishi Space Star

Na popularności bardzo mocno zyskuje także miejski model Mitsubishi Space Star, który w 2022 roku powiększył sprzedaż w porównaniu z poprzednim rokiem aż o 41%. To drugi pod względem wielkości wzrost sprzedaży w tym popularnym segmencie rynku.

Mitsubishi Space Star
Mitsubishi Space Star

Mitsubishi Space Star, który plasuje się wśród 6 najbardziej dostępnych cenowo nowych samochodów w Polsce, jest niezwykle ceniony przez klientów za niskie spalanie na poziomie 5 litrów/100 km, znakomitą relację ceny do jakości i wyposażenia, świeży design, pojemne, ergonomiczne wnętrze dla 5 osób i niewielkie wymiary zewnętrzne oraz promień skrętu wynoszący zaledwie 4,6 metra ułatwiające parkowanie.

Rzadko oferowana przez konkurencję w tym segmencie w niższych wersjach wyposażenia, bezstopniowa, automatyczna skrzynia biegów sprawia, że Mitsubishi Space Star jeszcze lepiej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Całości dopełnia najlepsza na rynku, szeroka, 5-letnia gwarancja z assistance, która wraz ze Zobowiązaniem Serwisowym Mitsubishi oferowana jest przy zakupie wszystkich modeli marki w Europie.

Auta Mitsubishi do odbioru od ręki, nowe ASX już w marcu w salonach

Niezaprzeczalną zaletą samochodów Mitsubishi jest natychmiastowa możliwość ich kupna I odbioru. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV i miejski model Mitsubishi Space Star a także legendarny pickup Mitsubishi L200, są dostępne od ręki w polskich salonach marki spod znaku Trzech Diamentów, które oferują bezpłatne jazdy próbne tymi modelami.

Mitsubishi ASX PHEV Instyle
Mitsubishi ASX PHEV Instyle

Już niebawem – w marcu tego roku - w polskich salonach zadebiutuje także nowa generacja Mitsubishi ASX. Ten nowy, niecierpliwie oczekiwany przez klientów model zostały opracowany specjalnie z myślą o europejskich kierowcach, co znalazło odbicie w linii stylistycznej, obszernym wnętrzu z niezwykle przemyślanymi rozwiązaniami, pozwalającymi na elastyczne kształtowanie przestrzeni pasażerskiej i bagażowej, z przesuwaną kanapą oraz w oszczędnych, przyjaznych środowisku układach napędowych i zaawansowanych systemach bezpieczeństwa, komunikacji i rozrywki, wspierających kierowcę i pasażerów podczas podróży.

Źródło: Mitsubishi