Światowe premiery Mitsubishi na Japan Mobility Show 2023

Światowe premiery Mitsubishi na Japan Mobility Show 202323.10.2023
Firma Mitsubishi Motors Corporation zaprezentuje na targach Japan Mobility Show 2023, zelektryfikowanego crossovera MPV, który obudzi w kierowcach ducha przygody i poszerzy ich horyzonty.

Ponadto w Japonii zadebiutuje nowy pickup L200. Zostanie także zaprezentowany mały pojazd Last 1 mile Mobility, opracowany we współpracy z firmą startupową.

Model koncepcyjny

Zelektryfikowany crossover MPV łączy w sobie właściwości jezdne SUV-a z komfortem i łatwością obsługi MPV. Model ten został stworzony z myślą o społeczeństwie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Mitsubishi MPV Concept
Mitsubishi MPV Concept

Pojazd, bazujący na koncepcji Borderless Adventure, charakteryzuje się niezwykle przestronną kabiną, która daje poczucie otwartej przestrzeni. Oferuje zasięg i osiągi pozwalające na jazdę w każdych warunkach. Kierowca może cieszyć się wspaniałymi wrażeniami z jazdy zelektryfikowanym pojazdem, a dzięki możliwości doboru trybu jazdy do warunków drogowych, nie ma ograniczeń co do celów podróży, do których może dotrzeć.

Dzięki wysokiemu prześwitowi i elektrycznemu napędowi na cztery koła oraz wysokim oponom, zapewniającym doskonałą przyczepność, zelektryfikowany crossover MPV będzie niezawodnym partnerem, który pozwoli cieszyć się jazdą bez względu na pogodę i warunki drogowe, dając kierowcom pewność, że mogą dotrzeć w bardziej niedostępne rejony.

Last 1 mile Mobility
Last 1 mile Mobility

Last 1 mile Mobility

Mitsubishi Last 1 mile Mobility to mały pojazd opracowany we współpracy z LIFEHUB Inc., firmą typu start-up, która pracuje nad rozwojem i komercjalizacją mobilnych foteli nowej generacji. Ten kompaktowy wózek typu buggy zasilany zużytymi akumulatorami pochodzącymi ze zelektryfikowanych samochodów umożliwia przemieszczanie się na ostatnim odcinku podróży, po dotarciu komunikacją zbiorową.

Nowy Triton/L200 (prototyp)

Opracowany zgodnie z koncepcją produktu Power for Adventure, nowy Triton/L200 to pickup o ładowności 1 tony z kompletnie zmodernizowanym wnętrzem, nową stylistyką zewnętrzną, konstrukcją ramy, podwozia, nadwozia i silnikiem. Nowy model ma zostać wprowadzony na rynek japoński na początku przyszłego roku, co będzie oznaczało pierwszą wymianę generacji od około 12 lat.

Mitsubishi L200 2024
Mitsubishi L200 2024

Kluczowe cechy nowego Mitsubishi L200/Triton:

  • Nowa rama drabinowa została udoskonalona z myślą o uzyskaniu najwyższej wytrzymałości i niezawodności, a nowy turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2,4 l rozwija wyższą moc i ma lepsze parametry emisji spalin i zużycia paliwa.
  • Nowo opracowane zawieszenie zapewnia wyjątkowy komfort jazdy i stabilność prowadzenia, a system Super Select 4WD-II i udoskonalone tryby jazdy zapewniają znakomite osiągi.
  • Nadwozie zwraca uwagę imponującą stylistyką przodu i szerokim profilem o wzornictwie podkreślającym wytrzymałość, podczas gdy wnętrze jest eleganckie, a jednocześnie bardzo funkcjonalne i ergonomiczne.
  • Dzięki poprawie bezpieczeństwa podczas kolizji, systemom wspomagającym kierowcę i komfortowi, pojazd sprawdzi się w wielu różnych obszarach, zarówno jako samochód służbowy, jak i prywatny.

Źródło: Mitsubishi