L200 zwycięzcą plebiscytu AUTO BILD allrad

L200 zwycięzcą plebiscytu AUTO BILD allrad23.04.2007
Czytelnicy magazynu "AUTO BILD allrad" wybrali Mitsubishi L200 "Najlepszym pick-up'em z napędem na cztery koła roku 2007". Zwycięzcą w segmencie pick-up'ów z napędem na cztery koła został niezwykle popularny w Europie model Mitsubishi – L200 ...

Czytelnicy magazynu "AUTO BILD allrad" wybrali Mitsubishi L200 "Najlepszym pick-up'em z napędem na cztery koła roku 2007". W tegorocznej edycji plebiscytu zorganizowanego przez najlepiej sprzedający się niemiecki magazyn poświęcony pojazdom z napędem na cztery koła, wzięło udział niemal 35,000 jego czytelników. Ostatecznie zwycięzcą w segmencie pick-up'ów z napędem na cztery koła został niezwykle popularny w Europie model Mitsubishi – L200.

L200 zwycięzcą plebiscytu AUTO BILD allrad 1 Jednocześnie pojazd ten został zdobywcą nagrody "Goodyear Innovations Award", przyznawanej za innowacyjne rozwiązania techniczne. Mitsubishi L200 Intense jest bowiem jedynym pick-up'em z napędem na cztery koła, który wyposażony został w elektroniczny system kontroli stabilności toru jazdy. Obie nagrody odebrał Dyrektor Naczelny Mitsubishi Motors Deutschland GmbH – Thomas Kursch na uroczystej gali zorganizowanej 12 kwietnia podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI w Lipsku.

Mitsubishi L200 uważany jest za najbardziej udany pick-up dostępny na rynku niemieckim. Jego rynkowy debiut miał tutaj miejsce jesienią roku 1993. Od połowy lat 90-tych, L200 regularnie plasował się w czołówce najlepiej sprzedających się pickupów w Niemczech. Sprzedaż ponad 4700 nowych pojazdów i około 40 % udział w rynku pikupów dały modelowi L200 kolejne zwycięstwo nad rywalami w roku 2006.

O popularności tego modelu Mitsubishi świadczą także wyniki poprzednich plebiscytów czytelniczych organizowanych przez magazyn "AUTO BILD allrad". Od roku 1997, kiedy to czytelnicy magazynu, wydawanego wówczas pod nazwą "Geländewagenmagazin", zaproszeni zostali do głosowania po raz pierwszy, L200 zdobył upragniony tytuł "Najlepszego pick-up'a z napędem na cztery koła" aż ośmiokrotnie.

Źródło: Mitsubishi