Outlander mistrzem oszczędnościowej jazdy

Outlander mistrzem oszczędnościowej jazdy16.05.2007
Nowy Mitsubishi Outlander zanotował znakomite rezultaty w Rajdzie "Na Kropelce", który odbył się 13 maja bieżącego roku. Auto z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym zużyło jedynie 4,43 l. oleju napędowego na 100km w cyklu mieszanym ...

Nowy Mitsubishi Outlander zanotował znakomite rezultaty w Rajdzie "Na Kropelce", który odbył się 13 maja bieżącego roku. Auto z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym zużyło jedynie 4,43 l. oleju napędowego na 100km w cyklu mieszanym (trasa/miasto).

Outlander mistrzem oszczędnościowej jazdy 1 Załoga z białostockiego salonu Mitsubishi Grafix z powodzeniem rywalizowała w rajdzie z profesjonalnymi kierowcami Mistrzostw Polski.

13 maja 2007 w Białymstoku odbyło się VI Forum Motoryzacji organizowane przez Politechnikę Białostocką oraz Automobil Klub Olsztyński. Jedną z atrakcji Forum był rajd oszczędnościowy "Na kropelce" - cykliczna impreza zaliczana do Mistrzostw Polski, w której startowały załogi profesjonalne oraz załogi białostockich salonów samochodowych.

Wśród uczestników Rajdu nie zabrakło zespołu Mitsubishi w składzie Jan Pietraszkiewicz i Piotr Zarzecki, wystawionego przez białostockiego dealera P.U.H. Grafix, jadącej Mitsubishi Outlanderem 2.0 DID. Do pokonania była trasa długości 279 km biegnąca przez główne miasta Białostocczyzny, w tym Hajnówkę, Białowieżę, Bielsk Podlaski oraz Białystok.

Załoga Mitsubishi zdobyła aż 3 nagrody:
- w kategorii "Załóg salonów sprzedaży samochodów" zajęła I miejsce,
- w eliminacji "Ogólnopolskich Ekologicznych Jazd Oszczędnościowych w klasyfikacji olej napędowy" - III miejsce
- w eliminacji "Ogólnopolskich Ekologicznych Jazd Oszczędnościowych w klasyfikacji generalnej" również III miejsce.

Outlander mistrzem oszczędnościowej jazdy 2 Warto podkreślić, że ostatnia z nagród jest najcenniejsza z uwagi na konieczność rywalizacji z profesjonalnymi załogami i ich samochodami, specjalnie przygotowanymi do tego zadania.

Mitsubishi Outlander zapewnił sobie tak wysokie notowania wynikiem 4,43 l/100km w eksploatacji mieszanej (trasa, miasto).

Wyniki rywalizacji kolejny raz dowodzą, że Mitsubishi dba o portfele swoich klientów - w poprzedniej edycji imprezy na podium znalazł się Mitsubishi Colt 1.3 z wynikiem 4,43 l/100km a w 2005 roku Mitsubishi Lancer z wynikiem 4,47 l/100km).

Źródło: MMC Car Poland