Sukcesy Mitsubishi Pajero

Sukcesy Mitsubishi Pajero29.05.2007
Pajero jest jednym z najdroższych modeli w ofercie Mitsubishi, jednak okazuje się, iż jest bardzo chętnie kupowany w całej Europie. W Niemczech Pajero zajmuje 6. miejsce wśród w segmencie dużych aut typu SUV ...

Pajero jest jednym z najdroższych modeli w ofercie Mitsubishi, jednak okazuje się, iż jest bardzo chętnie kupowany w całej Europie.

- w Niemczech Pajero zajmuje 6. miejsce wśród w segmencie dużych aut typu SUV (z udziałem w rynku 3,6%) wyprzedzając takie auta jak: Toyota Land Cruiser, Jeep Grand Cherokee, Nissan Pathfinder, Land Rover Discovery.
- W Hiszpanii Pajero jest trzecim najlepiej sprzedającym się dużym SUV-em (9,7% udziału w rynku) - tylko Land Cruiser i Pathfinder (produkowany w tym kraju) osiągnęły lepsze rezultaty.
- w Wielkiej Brytanii Pajero jest na 6. miejscu wśród dużych SUVów (z 5,7% udziałem w rynku) – to wynik lepszy niż Grand Cherokee, Pathfinder, Land Cruiser i X5.
- we Włoszech Pajero jest 5. autem w segmencie (z 6,4% udziałem w rynku) wyprzedzając takie modele jak Volkswagen Touareg, BMW X5, Land Rover Discovery, Toyota Land Cruiser i Nissan Pathfinder.
- w Irlandii Pajero jest 2. pod względem sprzedaży wśród dużych SUVów (z 14,2% udziałem w rynku) – tylko Land Cruiser uzyskał lepszy wynik.
- W Norwegii Mitsubishi Pajero zajmuje 4 miejsce na rynku dużych SUVów (z 5,7% udziałem w rynku) – za Volvo XC90, Toyota Land Cruiser i Nissan Pathfinder.

Źródło: MMC Car Poland