Rajdowe sukcesy Mitsubishi

Rajdowe sukcesy Mitsubishi14.06.2007
Włoska załoga Renato Travaglia i Simone Scattolin, jadący Mitsubishi Lancerem Evolution IX, zajęła trzecie miejsce w 64 Rajdzie Polski, czwartej eliminacji RME oraz trzeciej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ...

Na 11 pozycji ukończyła 64 Rajd Polski załoga Michał Sołowow i Maciej Baran (Mitsubishi Lancer Evolution IX), która także bierze udział w rywalizacji mistrzostw Europy. Mimo kłopotów technicznych i przebitych opon, kielecki kierowca został sklasyfikowany na drugim miejscu w RME, co pozwoliło mu wejść na czoło tabeli europejskiego czempionatu. Sołowow z 27 punktami wyprzedza Renato Travaglię o 3 oczka, a o 4 Bułgara Dimitara Iliewa, dotychczasowego lidera mistrzostw.

Zwycięzcami imprezy zostali Szwedzi Oscar Svedlund i Bjorn Nilsson, którzy wyprzedzili Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzeję (obie załogi w Subaru).

Na mecie szutrowego rajdu rozgrywanego na trasach wokół Mikołajek, zameldowało się aż 11 załóg jadących w samochodach Mitsubishi Lancer Evolution. Tuż za podium imprezę ukończył Zbigniew Staniszewski pilotowany przez Bartłomieja Bobę, a na siódmym miejscu dojechali Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec.

Mazurska impreza okazała się bardzo trudna i wymagająca zarówno dla załóg, jak i dla ich samochodów. Długie i bardzo szybkie odcinki kierowcy musieli pokonywać w ogromnym upale i kurzu, który często przesłaniał im trasę. Aż 14 ekip, spośród 72 jakie znalazły się na liście startowej do pierwszego etapu, nie osiągnęło mety. Pośród pechowców znaleźli się niestety kierowcy Mitsubishi: Michał Bębenek, Michał Duda, Filip Nivette, Wojciech Karłowski, Grzegorz Sieklucki oraz Tomasz Trębicki. Z powodu wypadku na odcinku testowym, z rajdu wycofać musieli się Jakub Wysocki i Maciej Kluziński.

64 Rajd Polski był trzecią rundą krajowej rywalizacji o tytuł rajdowego mistrza, kolejną eliminacją będzie krakowski Rajd Subaru, który odbędzie się 12-14.07.2007 r.

Źródło: MMC Car Poland