Nowy Pajero napędzany alkoholem w Brazylii

Nowy Pajero napędzany alkoholem w Brazylii12.07.2007
Mitsubishi Motors wprowadza na brazylijski rynek pojazd z systemem Flexble Fuel (FFV) - jest to nowe Pajero TR4 FLEX, które powstało na bazie modelu Pajero TR4. Auto to może pracować na dowolnej mieszance benzyny i alkoholu ...

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oraz lokalny oddział MMC Automotores do Brasil Ltda (MMCB) ogłosiły powstanie pierwszego, w pełni sprawnego pojazdu z systemem Flexible Fuel (FFV) i napędem na cztery koła, który zostanie wprowadzony na rynek brazylijski. Samochód o nazwie Pajero TR4 Flex wejdzie do sprzedaży w lipcu tego roku.

Opracowany na bazie Pajero TR4, który jest obecnie produkowany i sprzedawany przez MMCB, model Pajero TR4 Flex zawiera szereg modyfikacji. Zmiany objęły materiały wykorzystane do produkcji, silnik oraz system paliwowy, co pozwoliło przystosować samochód do pracy na dowolnej mieszance benzyny i etanolu.

Nowy Pajero napędzany alkoholem w Brazylii 1Modyfikacje układu sterującego pracą silnika pozwalają na uzyskanie optymalnego spalania przy dowolnej mieszance, a przekonstruowane części systemu paliwowego zapewniają trwałość i niezawodność.

2-litrowy, 16-zaworowy silnik, który napędza Pajero TR4 Flex, zapewnia podobne osiągi podczas pracy na mieszance bogatszej w benzynę, jak i w etanol. Po zatankowaniu 100% benzyny silnik rozwija moc 98kW (133KM) oraz osiąga 177Nm (18 kg.m) momentu obrotowego; praca na 100% etanolu pozwala na osiągnięcie mocy 99kW (133KM) i 186Nm (19 kg.m) momentu obrotowego.

Obecnie koncern MMC forsuje technologię FFV jako odpowiedź na światowe trendy promujące paliwa alternatywne. Trwają również prace nad modelem z systemem Flexible Fuel, który pojawi się w sprzedaży w Ameryce Północnej w roku budżetowym 2009.

Źródło: Mitsubishi