Mitsubishi Pajero Evolution wyrzeźbione w piasku

Mitsubishi Pajero Evolution wyrzeźbione w piasku16.07.2007
Festiwal, który odbywa się w miejscu słynnego pokazu kwiatów Floriade Flower Show, zorganizowano dla uczczenia 400 rocznicy urodzin Michiel’a de Ruyter – zwycięskiego siedemnastowiecznego admirała ...

60 artystów z całego świata podjęło się trudnego zadania zilustrowania życia holenderskiego bohatera przy pomocy sztuki rzeźbienia w piasku. W rezultacie historię życia słynnego wilka morskiego przedstawia trzydzieści obrazów stworzonych ze stu pięćdziesięciu rzeźb z piasku.

Mitsubishi Pajero Evolution wyrzeźbione w piasku 1 Organizatorzy festiwalu postanowili także uhonorować sponsora imprezy – Mitsubishi Motors – prezentując naturalnych rozmiarów model Mitsubishi Pajero Evolution. To właśnie ten model zwyciężył w arcytrudnym Rajdzie Dakar w styczniu tego roku, przynosząc Mitsubishi dwunaste zwycięstwo na dwadzieścia pięć startów w tych zawodach. To niewątpliwie wielki wyczyn, tym bardziej, że Mitsubishi odnosi zwycięstwo w Dakarze nieprzerwanie od siedmiu lat.

Wystawę można podziwiać do drugiego września w centrum ekspozycyjnym Expo Haarlemmermeer, w holenderskim Vijfhuizen, w godzinach 10.30-18.00.

Źródło: Mitsubishi