Rajd Subaru IV runda RSMP

Rajd Subaru IV runda RSMP17.07.2007
Francuz Bryan Bouffier jadący Peugeotem 207 S2000 został zwycięzcą Rajdu Subaru, IV eliminacji RSMP rozgrywanej na podkrakowskich trasach wokół Dobczyc. Na czwartym miejscu, tuż za podium zameldowała się załoga Michał Sołowow, Maciej Baran, ...

...startująca w tej rundzie w Mitsubishi Lancerze Evolution IX. .

W pierwszej dziesiątce, spośród zawodników, którzy zasiedli w rajdówkach Trzech Diamentów, znaleźli się także Michał i Grzegorz Bębenek (7 miejsce), Stefan Karnabal i Michał Kuśnierz (8 pozycja), Łukasz Habaj i Jacek Spętany, którzy dojechali debiutując w aucie klasy N4 na 9 pozycji oraz Michał Duda i Robert Hundla na miejscu 10.

Rajd Subaru IV runda RSMP 1 Pech nie ominął niestety kilku faworytów tej imprezy. Po wypadnięciu z trasy i zdemolowaniu tyłu swego Lancera Evolution Paweł i Tomasz Dytko zakończyli rajd dopiero na 16 miejscu, a Kajetan Kajetanowicz i Maciej Wisławski pożegnali się z rajdem już podczas prologu, kiedy urwali w swym aucie koło i nie mieli szans na dotarcie do serwisu.

Wykluczeniem zakończył się bardzo dobry występ Zbigniewa Gabrysia i Artura Natkańca, którzy metę rajdu przekroczyli na drugim miejscu. Niestety komisja techniczna dopatrzyła się w jego Lancerze odstępstw technicznych i załoga została zdyskwalifikowana.

Podium IV rundy RSMP, poza Bouffierem uzupełnili Tomasz Czopik i Łukasz Wroński w Fiacie Punto S2000 oraz Tomasz Kuchar i Jakub Gerber w Subaru Imprezie.

Kolejna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się już za dwa tygodnie - będzie to szutrowy Rajd Lotos, który rozpocznie się 27 lipca w okolicach Kartuz.

Źródło: Mitsubishi