Nowy Mitsubishi Outlander już w polskiej ofercie

Nowy Mitsubishi Outlander już w polskiej ofercie10.08.2007
W polskiej ofercie Mitsubishi Motors pojawił się właśnie nowy Mitsubishi Outlander 2008. Model 2008 to lepiej wyposażona wersja auta, które zadebiutowało wiosną tego roku. Atrakcyjność nowego modelu zwiększają dodatkowo ceny...

... bardzo korzystne w stosunku do oferowanego wyposażenia.

Nowy Outlander okazał się ogromnym sukcesem marki spod znaku Trzech Diamentów – bije on rekordy sprzedaży na wszystkich rynkach, na których jest oferowany – w Japonii, USA, Europie i Chinach. To obecnie najpopularniejszy model Mitsubishi w Polsce – pomimo kilkumiesięcznej obecności na rynku zamówienia klientów nadal wykraczają poza terminy bieżących dostaw.

Nowy Mitsubishi Outlander już w polskiej ofercie 1 Outlander to całkowicie nowa konstrukcja, bazująca na innowacyjnej płycie podłogowej, opracowanej przez japońskich inżynierów koncernu z myślą o wszystkich światowych rynkach i szeregu nowych modeli. Cechy najbardziej cenione przez klientów to oryginalny japoński rodowód (auto jest produkowane w Kraju Kwitnącej Wiśni), dynamiczna sylwetka, przestronność i funkcjonalność wnętrza, które pomieści aż 7 osób oraz duża przestrzeń bagażowa (do 1700 litrów), z dzieloną tylną klapą bagażnika.

Do napędu auta służy 2-litrowy, 140-konny, turbodoładowany silnik Diesla z pompowtryskiwaczami oraz filtrem cząstek stałych. Outlandera wyposażono w 6-biegową, manualną przekładnię oraz innowacyjny system napędu na 4 koła All Wheel Control wraz z systemem aktywnej stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji. Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów zapewniają między innymi standardowe systemy ABS z EBD i 6 poduszek bezpieczeństwa.

Zmiany, które wprowadzono w modelu 2008 mają na celu zwiększenie komfortu podróżujących, poprzez wzbogacenie wyposażenia samochodu. Co ciekawe, bogatsze wyposażenie w przypadku Outlandera nie oznacza jednak proporcjonalnej podwyżki ceny tego auta – taka zachęta z pewnością spodoba się potencjalnym klientom.

Nowy Mitsubishi Outlander już w polskiej ofercie 2 Lista wyposażenia została rozszerzona już w przypadku podstawowej wersji Invite, gdzie centralną konsolę auta pokryto specjalną powłoką, która daje przyjemne wrażenie miękkości. W opcji Intense oprócz opisanej wyżej centralnej konsoli w aucie pojawia się ozdobna końcówka rury wydechowej.

Najwięcej innowacji oferuje wersja Intense+, gdzie w standardowym wyposażeniu znalazły się teraz czujnik deszczu, system dostępu bezkluczykowego z nowym, mniejszym pilotem o nowocześniejszym kształcie, nagłośnienie Rockford Fosgate, czujniki parkowania oraz wspomniana już centralna konsola pokryta specjalną powłoką. W wersji Instyle oprócz czujników deszczu i parkowania i nowej centralnej konsoli dodano także nowe, polerowane, 18-calowe, aluminiowe obręcze kół. We wszystkich wersjach Outlandera zmieniono nieco wygląd pokrętła systemu 4WD-AWC.

Aby nabyć nowego Outlandera trzeba się przygotować na wydatek od niecałych 110 000 do niecałych 142 000 zł, w zależności od wybranej wersji.

Źródło: Mitsubishi