Mitsubishi przenosi produkcję Outlandera do Europy

Mitsubishi przenosi produkcję Outlandera do Europy19.09.2007
Aby zaspokoić duże zapotrzebowanie rynku europejskiego na Outlandera i światowego na nowego Lancera, Mitsubishi Motors Corporation zdecydowało w 2008 roku przenieść produkcję europejskiej wersji Outlandera do regionalnego zakładu w Born, w Holandii.

Obecnie koncern produkuje ten model w zakładzie Nagoya w Okazaki, w Japonii, a nowego SUVa dla PSA Peugeot Citroën w fabryce Mizushima w Kurashiki, także w Japonii. Kiedy produkcja europejskiej wersji Outlandera przeniesie się do Holandii, fabryka w Okazaki zacznie dostarczać nowe SUVy dla PSA Peugeot Citroën.

Decyzja o powyższym transferze została podjęta w celu zwiększenia wydajności w fabryce Mizushima. Koncern nie chce stracić żadnej okazji do sprzedaży, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyjątkowo dobre wyniki Outlandera w Europie i Lancera na całym świecie. Europejski oddział produkcyjny Mitsubishi Motors w Holandii obecnie wytwarza Colta, najlepiej sprzedający się model tej marki w Europie. Koncern planuje produkcję Outlandera w Born do momentu wycofania tego modelu z oferty.

Źródło: Newspress