Mitsubishi Lancer Evolution na podium Rajdu Orlen

Mitsubishi Lancer Evolution na podium Rajdu Orlen26.09.2007
Załoga Mitsubishi Lancera Evolution IX, Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek, zajęła trzecie miejsce w debiutującym w naszych mistrzostwach i jednocześnie kończącym sezon, szutrowym Rajdzie Orlen. Załoga z Bochni uległa zdobywcy tegorocznego tytułu ...

...mistrza kraju, Bryanowi Bouffier w Peugeotcie 207 S2000, oraz drugiemu na podium Krzysztofowo Hołowczycowi w Subaru Imprezie.

Mitsubishi Lancer Evolution na podium Rajdu Orlen 1 Zacięta walka o pozycje na podium toczyła się przez cały rajd. O jego najwyższy stopień rywalizowali dwaj zagraniczni goście imprezy, startujący w samochodach klasy Super 2000, Bryan Bouffier oraz Anton Allen. Michał Bębenek pewnie zajmował trzecią pozycję i po pierwszym etapie o niemal 8 sekund wyprzedzał Hołowczyca.

Piąta pozycja należała do Michała Sołowowa i Macieja Barana w Mitsubishi Lancerze Evolution IX. Kielczanin tracił zaledwie 8,8 sekundy do czwartego miejsca, ale jedynie 8,5 sekundy dzieliło go od jadącego na szóstej pozycji Kajetana Kajetanowicza, pilotowanego w swoim Mitsubishi Lancerze przez Macieja Wisławskiego. Oni także musieli oglądać się do tyłu, bowiem po pierwszym dniu tylko o 0,7 sekundy wyprzedzali kolejną załogę w Lancerze Evolution IX, Zbigniewa Staniszewskiego i Bartłomieja Bobę.

Mitsubishi Lancer Evolution na podium Rajdu Orlen 2 W pierwszej dziesiątce, na dziewiątej pozycji plasowali się także Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec, ścigający się w Lancerze Evolution. Spośród pozostałych kierowców Mitsubishi, Paweł i Tomasz Dytko zajmowali 12 miejsce, Stefan Karnabal i Michał Kuśnierz byli na miejscu 13, Mariusz Stec i Zbigniew Gruszka na 15, a Zbigniew Maliński i Piotr Kapuścik plasowali się na pozycji 18. Jadący starszymi wersjami Lancerów Evolution Wojciech Karłowski i Dominik Kopera, oraz Kamil Butruk i Maciej Wilk zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce, w niej także znaleźli się podróżujący Evolution IX Michał Duda i Robert Hundla. Bartłomiej Grzybek i Michał Ranik, po kłopotach ze swoim Evolution VIII i spóźnieniu na PKC, zajmowali 33 miejsce.

Drugi dzień stał pod znakiem walki o ułamki sekund pomiędzy kierowcami S2000, oraz batalii pomiędzy Bębenkiem a Hołowczycem. Najpierw z rywalizacji odpadł Anton Alen, w którego Fiacie Punto, na przedostatnim OS-ie doszło do awarii silnika.

Mitsubishi Lancer Evolution na podium Rajdu Orlen 3Na tym samym odcinku błąd popełnił Michał Bębenek, wyprzedzający wówczas swego konkurenta o 0,2 sekundy, który przy niewielkiej prędkości, na jednym z nawrotów, wywrócił swoje auto i zanim kibice postawili je z powrotem na koła, uciekło kilkanaście cennych sekund, co odebrało mu drugą pozycję.

Miejsce tuż za podium przypadło Zbigniewowi Staniszewskiemu, szóstą pozycję zajął Michał Sołowow, a 9. miejsce wywalczył Paweł Dytko.

W tym roku zawodnicy startujący w cyklu RSMP, ale także w wyścigach i rallycrossie, spotkają się podczas dorocznego Kryterium Asów na ulicy Karowej, rozgrywanego w czasie grudniowej Barbórki Warszawskiej.

Źródło: Mitsubishi Motors Corporation