Mitsubishi Motors prezentuje Prototype-S

Mitsubishi Motors prezentuje Prototype-S03.03.2008
Tuż przed oficjalną prezentacją modelu Prototype-S podczas Salonu Samochodowego w Genewie (4 marca), Mitsubishi Motors uchyliło rąbka tajemnicy... Prototype-S bliższa produkcyjnej wersja oryginalnego modelu ...

Mitsubishi Motors prezentuje Prototype-S 1...Concept-Sportback zaprezentowanego w 2005 r. będzie nawiązywała do swojego protoplasty, zapowiadając jednocześnie nadejście Lancera Sportback.

Z przodu pojazdu znalazła się typowa dla modeli Lancer osłona chłodnicy "Jet Fighter" pokryta czarnym, matowym lakierem z wstawkami o strukturze siatki i chromowanym obramowaniem. Silnik przykrywa maska znana z wersji Lancer Evolution, a kolejnymi charakterystycznymi elementami są wyjątkowe reflektory oraz 19-calowe, 5-ramienne obręcze aluminiowe.

Tylna część pojazdu podporządkowana jest tematowi stylistycznemu po raz pierwszy pokazanemu w modelu Concept-Sportback, w którym niezwykle dynamiczną klapę bagażnika uzupełnia typowy dla wersji Sportback spoiler dachowy. Wydłużone tylne lampy zespolone poszerzają optycznie samochód, zachodząc na tylne błotniki.

Mitsubishi Motors prezentuje Prototype-S 2 Wnętrze modelu Prototype-S jest dość konwencjonalne i zawiera podwójne wskaźniki osadzone w tablicy przyrządów w stylu charakterystycznym dla projektów włoskich, czarne, zamszowe wstawki w górnej części tablicy rozdzielczej i panelach drzwiowych oraz tapicerkę skórzaną w kolorze jasnego brązu, która w zależności od miejsca jest gładka, perforowana lub wykończona nićmi.

W momencie debiutu rynkowego jesienią tego roku, 5-drzwiowa wersja nowego Lancera stanie się najważniejszym graczem koncernu w Europie, stanowiąc 70% wszystkich modeli z rodziny Lancera przeznaczonych do sprzedaży w tym regionie.

Źródło: MMC Car Poland