Rozszerzenie współpracy Mitsubishi i Nissana

Rozszerzenie współpracy Mitsubishi i Nissana17.03.2008
Firmy Mitsubishi Motors Corporation i Nissan Motor Co., Ltd. opublikowały informację o poszerzeniu współpracy produkcyjnej (OEM) w segmencie małych samochodów. Dotychczas obowiązujące porozumienie Nissana z Mitsubishi obejmuje ...

...produkcję samochodów na rynek japoński; zgodnie z tym porozumieniem Mitsubishi produkuje dla Nissana małe samochody osobowe i małe samochody dostawcze (LCV), podczas gdy Nissan wytwarza dla Mitsubishi nieco większe samochody dostawcze.

Rozszerzenie współpracy Mitsubishi i Nissana 1 Poszerzona współpraca obejmie dwa nowe obszary:
- Wzmocnienie kooperacji produkcyjnej na rynku japońskim. Mitsubishi będzie dostarczać Nissanowi produkowaną dla niego wersję samochodu znanego jako Pajero Mini, poczynając od jesieni roku 2008.
- Wykorzystywanie możliwości poszerzenia współpracy przy produkcji małych samochodów. Obie firmy zbadają możliwość wspólnego opracowywania, wytwarzania i wymieniania się produkcją małych samochodów dostawczych, zarówno z przeznaczeniem na rynek japoński, jak i na eksport. Mitsubishi planuje podniesienie opłacalności produkcji i efektywności zarządzania dzięki zwiększeniu wolumenu produkcji i rozwijaniu przynoszącej sukcesy strategii współpracy z innymi producentami na poziomie rynku światowego.

Źródło: MMC Car Poland