Mitsubishi Canter

Mitsubishi Canter23.10.2001
DaimlerChrysler AG będzie od 3 grudnia 2001 prowadzić w niektórych krajach sprzedaż oraz serwis lekkiej ciężarówki - Mitsubishi Canter za pośrednictwem sieci sprzedaży Mercedes-Benz ...

Mitsubishi Canter 1 DaimlerChrysler AG będzie od 3 grudnia 2001 prowadzić w niektórych krajach sprzedaż oraz serwis lekkiej ciężarówki - Mitsubishi Canter za pośrednictwem sieci sprzedaży Mercedes-Benz. Ten lekki pojazd ciężarowy oferowany będzie w klasach o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 7,5 t w Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, w Szwecji i w Polsce. Mitsubishi Canter sprzedawany będzie pod własną marką w wymienionych krajach od 3 grudnia 2001 roku u wybranych dealerów z sieci Mercedes-Benz. Marka Mitsubishi Canter zachowuje przy tym nadal swoją pełną samodzielność. W konsekwencji takiego rozwiązania klienci będą pod opieką sprzedawców z Mitsubishi.

Mitsubishi Canter 2 "Sprzedaż Mitsubishi Cantera za pośrednictwem sieci dealerskiej Mercedes-Benz to konkretny przykład strategicznego sojuszu między DaimlerChrysler AG a MMC Fuso" – twierdzi członek zarządu, odpowiedzialny za pion samochodów użytkowych DaimlerChrysler, dr Eckhard Cordes. "Wskaże nam on, w jaki sposób możemy z obopólnym pożytkiem wykorzystać mocne strony i możliwości naszych przedsiębiorstw."

Mitsubishi Canter 3 Dotychczas Mitsubishi Canter oferowany był na rynku za pośrednictwem sieci dealerskiej AB Volvo. Po uzgodnieniu warunków umowy między DaimlerChrysler AG oraz AB Volvo w kwietniu 2001 - będące dotychczas w posiadaniu Volvo - 3,3 % udziałów w Mitsubishi Motors Corporation (MMC) przeszło do DaimlerChrysler AG. Wiąże się z tym również nabycie wszelkich praw z tytułu dotychczasowej współpracy między Mitsubishi Motors i Volvo. Obejmują one wyniki prac rozwojowych i projektowych nad nowymi produktami oraz prawa do sprzedaży lekkich ciężarówek produkowanych przez MMC.

DaimlerChrysler AG był dotychczas w posiadaniu 34 % udziałów w Mitsubishi Motors Corporation.

Źródło: DaimlerChrysler