Mitsubishi na podium Rajdu Krakowskiego

Mitsubishi na podium Rajdu Krakowskiego21.04.2008
Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Wisławskim (Mitsubishi Lancer Evolution IX) oraz Tomasz Czopik z Łukaszem Wrońskim (Mitsubishi Lancer Evolution IX), zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w drugiej tegorocznej eliminacji ...

Mitsubishi na podium Rajdu Krakowskiego 1...Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 44 Rajdzie Platinum Krakowskim. Zwycięstwo na swym koncie zapisali broniący tytułu mistrzowskiego Bryan Bouffier i Xavier Panseri jadący Peueotem 207 S2000.

Walka Czopika z Kajetanowiczem oraz ekipą Michał i Grzegorz Bębenek (Mitsubishi Lancer Evolution IX) trwała od pierwszego do ostatniego odcinka specjalnego, rajdu rozgrywanego w okolicach Suchej Beskidzkiej. Wymagające, szybkie i ciężkie dla sprzętu próby wymagały od załóg maksymalnej koncentracji i unikania niebezpiecznych sytuacji.

Szczęście nie dopisało jednak w tym pojedynku ekipie Czopik/Wroński, która na drugą pętlę drugiego etapu rajdu nienajlepiej dobrała opony i musiała uznać wyższość załogi zespołu MapaMap STP, broniąc jednocześnie swojego trzeciego miejsca przed duetem braci Bębenków i wyprzedzając ich o zaledwie 8,5 sekundy.

Mitsubishi na podium Rajdu Krakowskiego 2 W pierwszej dziesiątce klasyfikacji końcowej uplasowali się także Maciej Lubiak i Kamila Szarama (Mitsubishi Lancer Evolution IX), którzy dojechali na szóstej pozycji, Paweł i Tomasz Dytko (Mitsubishi Lancer evolution IX), zajmujący siódme miejsce, oraz Kamill Butruk i Maciej Wilk (Mitsubishi Lancer Evolution VIII).

Do mety trzydniowej imprezy (rajd rozpoczął się czwartkowym prologiem na ulicach Krakowa), dojechało w sumie 38 załóg, z czego 10 wybrało maszyny Mistubishi do startu w tej eliminacji RSMP.

Kolejnym rajdem zaliczanym do klasyfikacji Mistrzostw Polski, będzie rozpoczynający się 9 maja rajd Platinum Elmot-Remy z bazą w Świdnicy.

Źródło: MMC Car Poland