Nowa fabryka Mitsubishi i PSA w Rosji

Nowa fabryka Mitsubishi i PSA w Rosji20.05.2008
Osamu Masuko, Prezes Mitsubishi Motors Corporation (MMC) i Christian Streiff, Przewodniczący Zarządu PSA Peugeot Citroen podpisali umowę typu joint venture dotyczącą produkcji aut dla 3 marek, Peugeot, Citroen i Mitsubishi w Rosji.

Fabryka montująca samochody powstanie w miejscowości Kaluga, 180 km na południowy zachód od Moskwy. Będzie ona produkować średniej wielkości pojazdy typu SUV spod znaków Mitsubishi, Peugeot i Citroen a także auta klasy średniej marek Peugeot i Citroen, osiągając wydajność 160,000 pojazdów. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę przyszłej wytwórni zaplanowano na 10 czerwca w Kaludze. Produkcja aut rozpocznie się w 2011 roku.

Zróżnicowanie i wszechstronność produkcyjna tej spółki jest idealną odpowiedzią na gwałtownie rosnący popyt w tych segmentach rosyjskiego rynku: auta klasy średniej stanowią 50% sprzedaży w Rosji a samochody typu SUV należą do najszybciej rosnącej grupy pojazdów.

W 2005 roku, firmy MMC i PSA Peugeot Citroen rozpoczęły współpracę związaną z autami typu SUV, przeznaczonymi na europejski rynek. Auta te zadebiutowały w Europie w 2007 roku i okazały się ogromnym sukcesem rynkowym.

Umowa joint venture oznacza zacieśnienie współpracy pomiędzy tymi dwoma koncernami, dla których Rosja jest najważniejszym rozwijającym się rynkiem.

Źródło: Mitsubishi, PSA Peugeot Citroen