Concept-cX, czyli baby Outlander

Concept-cX, czyli baby Outlander10.07.2008
Mitsubishi ujawniło więcej szczegółów na temat swojego konceptu o "kryptonimie" cX I potwierdziło, że będzie to niejako mniejsza wersja Outlandera, łącząca 70 lat doświadczeń firmy z napędem na cztery koła z innowacyjną, ...

...globalną strategią ochrony środowiska. Po wprowadzeniu na rynek Concept-cX ma być wzorowym przykładem zastosowania nowej rodziny czystych silników diesla, emitujących niewielką ilość CO2 i spełniających wymogi normy Euro 5 oraz szeregu innych technologii ekologicznych.

Concept-cX, czyli baby Outlander 1 1,8-litrowy, czterocylindrowy diesel DOHC ma odznaczać się mocą 136 KM (100 kW) i maksymalnym momentem obrotowym 280 Nm przy 2000 obr/min i będzie wyposażony w turbosprężarkę o zmiennej geometrii turbiny, filtr cząstek stałych DPF i katalizator DOC (Diesel Oxidation Catalyst). Będzie współdziałał ze sportową skrzynią Twin Clutch SST.

Ekologiczne będą także materiały użyte do wykończenia wnętrza pojazdu – materiały obiciowe, dywaniki i boczne panele foteli wykonane zostaną z granulatu wytwarzanego z bambusa i innych roślin.

Zachowanie na drodze poprawi na pewno wyszukany system kontroli dynamiki pojazdu AWC, podobny do tego, zastosowanego w nowym Outlanderze.

Źródło: MMC