Mitsubishi Pajero Evolution

Mitsubishi Pajero Evolution15.04.2002
Na Genewskim Salonie Samochodowym (7-17 marca 2002) zaprezentowano 4-osobową wersję Pajero Evolution (2+2) z 4,7-litrowym silnikiem V8; Model prezentowany byl po raz pierwszy na targach we Frankfurcie w 2001 roku jako samochód dwuosobowy ...

Na Genewskim Salonie Samochodowym (7-17 marca 2002) odbyły się europejskie premiery trzech samochodów koncepcyjnych Mitsubishi - CZ2, CZ3 i kabrioleta S.U.P.

Mitsubishi Pajero Evolution 1 Mitsubishi Pajero Evolution pokazano po raz pierwszy w roku 2001 na Frakfurckich Targach samochodowych IAA, jako samochód dwuosobowy. W Genewie zaprezentowano jego 4-osobową wersję (2+2) z 4,7-litrowym silnikiem V8. Wszystkie smochody koncepcyjne powstały w ciągu ostatnich miesięcy pod kierownictwem nowego szefa projektantów Mitsubishi Oliviera Boulay - maja one uosabiać nową filozofię wzornictwa japońskiego producenta.

W Genewie Mitsubishi zaprezentowało w gruncie rzeczy bardziej rozwiniętą wersję tego, co pokazano już na Frankfurckim IAA. Dodatkowo wyposażono ją w silnik Mitsubishi V8.

Mitsubishi Pajero Evolution 2 Podobnie, jak w przypadku pozostałych zaprezentowanych w Genewie samochodow koncepcyjnych Pajero Evolution 2+2 wyposażono w powiększone logo Mitsubishi, stanowiące część designu przodu auta. Na życzenie można połączyć 4,7-litrowy silnik V8 z napędem na cztery koła Super Select.