Mitsubishi Lancer Sportback - polska premiera

Mitsubishi Lancer Sportback - polska premiera12.09.2008
W dniach 10-11 września w Hotelu Villa Park Otwock miała miejsce polska prezentacja Mitsubishi Lancer Sportback. Lancer Sportback to wyjątkowy w tej klasie "sports hatch", oferujący dynamiczną koncepcję 5-drzwiowego ...

...hatchbacka w zgodzie ze sportową naturą modelu.

Mitsubishi Lancer Sportback - polska premiera 1 Najważniejsze cechy tego auta, produkowanego w japońskiej fabryce Mizushima to drapieżna sylwetka z oferowanym w standardzie charakterystycznym tylnym spoilerem, doskonałe własności jezdne, uzyskane dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, takich, jak płyta podłogowa "Project Global", długoletnie rajdowe tradycje oraz bogata lista wyposażenia w połączeniu z atrakcyjną ceną. Lancer Sportback ma 458,5 cm długości i jest o 1,5 cm dłuższy niż model sedan. Przy tej długości mieści się on pomiędzy europejskimi segmentami -C i D- oferując atrakcyjną mieszankę sportowego stylu z przestronnym wnętrzem.

Wyposażenie Lancera Sportbacka, który będzie już modelem 2009 roku, jest bogatsze niż w modelu Lancer Sedan 2008. W standardowym wyposażeniu Lancera Sportback znajduje się między innymi system Aktywnej Stabilizacji Toru Jazdy i Kontrola Trakcji (ASTC), ABS z EBD, 9 poduszek bezpieczeństwa, manualna klimatyzacja, centralny zamek sterowany pilotem w kluczyku oraz przednie i tylne szyby elektryczne. W wersji Invite, która będzie najprawdopodobniej cieszyć się największą popularnością w Polsce, znajdziemy także zestaw głośnomówiący bluetooth, automatyczną klimatyzację, aluminiowe, 16-calowe obręcze kół, elektryczne lusterka i klamki w kolorze nadwozia, skórzane koło kierownicy z przyciskami sterującymi radiem, 6 głośników i chłodzony schowek.

Mitsubishi Lancer Sportback - polska premiera 2 We wnętrzu Lancera Sportback znajdziemy także standardowo oferowane sportowe zegary, bagażnik z regulowaną wysokością podłogi, tylne siedzenia składane jednym przyciskiem, wejście AUX, czujniki parkowania, dodatkowe zamykane schowki, uchwyty na napoje, chromowane elementy wnętrza. Wszystkie wersje Lancer Sportback zostały wyposażone w system informujący o awaryjnym hamowaniu.

Lancer Sportback będzie dostępny z 2 jednostkami napędowymi: benzynowym silnikiem 1.8 l. o mocy 143 KM oraz 2-litrową jednostką wysokoprężną o mocy 140 KM i trzema skrzyniami biegów: 5-biegową manualną (silnik 1.8) i bezstopniową automatyczną przekładnią CVT (1.8) oraz 6-biegową manualną (2. DID).

Źródło: Mitsubishi, fot. Moto Target