Dakar w Polsce już 14 października!

Dakar w Polsce już 14 października!29.09.2008
14 października na terenie warszawskiej hali Torwar przy ulicy Łazienkowskiej 6A odbędzie się zapowiadana już wcześniej i długo oczekiwana impreza „DAKAR W POLSCE”. Tego dnia na specjalne zaproszenie polskiego oddziału Mitsubishi Motors ...

... 12-krotnego zwycięzcy Dakaru i najbardziej utytułowanego producenta w historii tych zawodów - do Polski przyjedzie Stephane Peterhansel - 9-krotny tryumfator najtrudniejszego terenowego rajdu świata – słynnego Dakaru. Wraz z nim do Warszawy zawita dakarowy biwak z repliką zwycięskiego Mitsubishi Pajero Evolution, ciężarówką serwisową i innymi elementami, które pomogły zespołowi Mitsubishi sięgać po zwycięstwo. Dodatkowymi atrakcjami będą tory do ekstremalnej jazdy w terenie oraz rampa dla zdalnie sterowanych samochodzików Mitsubishi Pajero Evolution. To oryginalny pomysł polskiego oddziału Mitsubishi Motors i jedyne tego typu widowisko w Europie.

Dakar w Polsce już 14 października! 1} W godzinach 12.00-14.00 impreza zostanie otwarta dla szerokiej publiczności, co da wielbicielom tego rajdu jedyną i niepowtarzalną okazję do rozmowy z tryumfatorem Dakaru i aktywnego spędzenia czasu w otoczeniu dakarowej scenerii i atrakcji. Aby wziąć udział w tej imprezie wystarczy tylko przed odwiedzeniem Torwaru wypełnić zgłoszenie na witrynie www.mitsubishi.pl – strona ze zgłoszeniami ruszy już 29 września.

Pomysł zaproszenia do Polski Stephane Peterhansela, który zgromadził na swym koncie rekordową liczbę zwycięstw w morderczym Rajdzie Dakar oraz sprowadzenia do naszego kraju Biwaku Dakar narodził się już na początku tego roku, lecz realizacja – początkowo przewidziana na kwiecień – musiała zostać przełożona z powodu pojawienia się w kalendarzu zespołu Repsol Mitsubishi Ralliart nowego cyklu rajdów - Dakar Series.

Owiany legendą Rajd Dakar jest symbolem twardej walki człowieka i maszyny z pustynią oraz własnymi słabościami - co roku te niezwykłe zmagania śledzą miliony Polaków. Ogromne zainteresowanie polskich kibiców i lawina publikacji w mediach, która rokrocznie towarzyszy tym zawodom, skłoniły polski oddział firmy spod znaku Trzech Diamentów do realizacji tego niezwykle skomplikowanego przedsięwzięcia.

W rezultacie już 14 października hala warszawskiego Torwaru przemieni się w pustynny biwak zespołu Mitsubishi Motors - największego uczestnika Rajdu Dakar. W namiotach przeniesionych z piasków Sahary powstanie kluczowy dla powodzenia przedsięwzięcia ruchomy serwis, kantyna, sypialnie dla członków zespołu i multimedialne centrum, które przybliży zwiedzającym historię Rajdu Dakar i wprowadzi w kulisy przygotowań do tego arcytrudnego maratonu.

Dakar w Polsce już 14 października! 2 Najważniejszym elementem biwaku są jednak samochody - ogromna ciężarówka serwisowa z częściami zapasowymi i oponami oraz auta serwisowe i otwarte namioty – markizy pod którymi przez całą noc mechanicy przygotowują auta rajdowe do startu podczas następnego etapu zawodów. Największą atrakcją dla rajdowych kibiców będzie z pewnością możliwość obejrzenia rajdowego auta Pajero Evolution.

Wielbiciele rajdów będą tu mogli podjąć nierówną walkę z czasem uczestnicząc w konkurencji zmieniania koła Mitsubishi Outlandera na czas. Zwiedzający będą także mogli rywalizować w wyścigach zdalnie sterowanych samochodzików Mitsubishi Pajero Evolution na specjalnie przygotowanej terenowej trasie. Na amatorów mocnych wrażeń czekać będą specjalne tory do ekstremalnej jazdy cross-country, prezentujące możliwości terenowe Mitsubishi Pajero i L200.

Imprezę uświetni ubiegłoroczny zwycięzca tej imprezy - jeden z najbardziej doświadczonych kierowców w Dakarze - Francuz Stephane Peterhansel (42), 9-krotny zwycięzca Dakaru. Peterhansel jest rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę zwycięstw w tym rajdzie i drugim w historii kierowcą, który wygrał Dakar na dwóch i na czterech kołach. Swoje pierwsze z trzech, samochodowe zwycięstwo, odniósł za kierownicą Mitsubishi w 2004 roku. Potwierdzeniem niezmiennie rewelacyjnej formy Peterhansela jest zwycięstwo w zakończonym w połowie września portugalskim rajdzie PAX RALLY, będącym drugą rundą serialu DAKAR SERIES.

„Nasz kalendarz jest w tym roku niezwykle napięty, dlatego cieszę się, że udało się jednak umieścić w nim tę fantastyczną imprezę w Polsce.” – skomentował Stephane Peterhansel.

Źródło: MMC Car Poland