Kropka nad -i- czyli Lancer Evolution RS w Polsce

Kropka nad -i- czyli Lancer Evolution RS w Polsce29.09.2008
Mitsubishi w Polsce stawia kropkę nad "i" wprowadzając do oferty najnowszy model Lancera Evolution w rajdowej wersji RS. Auto ma homologację FIA umożliwiającą udział w rajdach zawodnikom startującym w grupie N.

Ten model przystosowano specjalnie do wymagań zespołów rajdowych - między innymi w celu redukcji wagi usunięto w nim wiele elementów wyposażenia.

Kropka nad -i- czyli Lancer Evolution RS w Polsce 1 Auto jest dostępne z systemem napędu na 4 koła, aktywnym centralnym mechanizmem różnicowym i tylnym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 295 KM i 5-biegową manualną skrzynia biegów. Oferowane są modele w 2 kolorach (czerwonym i białym). Lancer Evolution RS kosztuje 114 990 zł.

Wraz z pojawieniem się tego modelu Mitsubishi kieruje do klientów najszerszą na rynku ofertę w tym segmencie – od bazowego, rajdowego Lancera Evolution RS, przez model GSR (295 koni mechanicznych, manualna pięciobiegowa przekładnia) i wzmocnioną, 350-konną wersję GSR GT 350, po „topowy” model MR z sportową półautomatyczną dwusprzęgłową przekładnię TC-SST.

Źródło: MMC Car Poland