Kierowcy Mitsubishi z tytułami mistrzów

Kierowcy Mitsubishi z tytułami mistrzów17.10.2008
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Wisławski (Mapa Map STP Platinum Rally Team), jadący Mitsubishi Lancerem Evolution IX, zajęli czwarte miejsce w ostatniej w tym roku rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 18 Rajdzie Dolnośląskim.

Za nimi metę osiągnęli Grzegorz i Michał Bębenkowie (Bebenek Rallysport) w kolejnym Mitsubishi Lancerze Evolution IX, oraz Paweł i Tomasz Dytko (J&S Rally Team), także zasiadający w rajdówce Mitsubishi.

Kierowcy Mitsubishi z tytułami mistrzów 1 Podium finałowej rundy RSMP przypadło kierowcom samochodów S2000, wygrał mistrz Polski, Francuz Bryan Bouffier, przed Tomaszem Kucharem i Leszkiem Kuzajem.

Czwarte miejsce Kajetanowicza pozwoliło mu na zdobycie tytułu wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej i tytułu mistrzowskiego w rywalizacji grupy N. Michał Bębenek, który na trasach w okolicach Kłodzka starał się pokonać Kajetanowicza w walce o tytuł, musiał zadowolić się trzecim stopniem podium w klasyfikacji generalnej i tytułem wicemistrzowskim w grupie N.

Na starcie finałowej eliminacji sezonu stanęły 33 załogi, z czego osiem ruszyło na górskie asfalty prowadząc Mitsubishi Lancery Evolution. Na mecie zabrakło niestety Zbigniewa Malińskiego, który pierwszego dnia wypadł z trasy, oraz Tomasza Czopika, którego do wycofania się zmusiły kłopoty techniczne.

Kierowcy Mitsubishi z tytułami mistrzów 2Krakowska załoga Tomasz Czopik i Łukasz Wroński ogłosiła przy tym koniec swojej, trwającej od 1996 r. kariery w rajdach samochodowych, żegnając się z odcinkami specjalnymi. Zawodnicy zapowiedzieli jednak, że wystartują jeszcze w tegorocznym rajdzie Barbórki Warszawskiej.

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji rajdu Dolnoślskiego znaleźli się niemal wszyscy pozostali kierowcy Mitsubishi Lancerów. Siódmą pozycję zajęła ekipa Mariusz Stec i Joanna Madej, dziesiąta przypadła Piotrowi Maciejewskiemu i Piotrowi Kowalskiemu, a na piętnastej zameldowali się Łukasz i Krzysztof Olma, próbujący swych sił w Mitsubishi Lancerze Evolution VIII MR.

Zwycięzcom rajdu oraz zdobywcom tegorocznych tytułów serdecznie gratulujemy.

Źródło: Mitsubishi Motors Corporation