Książę Albert II w Mitsubishi i MIEV

Książę Albert II w Mitsubishi i MIEV22.12.2008
W ramach kampanii zbierania danych koniecznych do przeprowadzenia analizy możliwości realizacji projektu pojazdu elektrycznego (EV) w Europie Mitsubishi Motors odwiedziła na cztery dni Księstwo Monako, gdzie przedmiotem dyskusji ...

...i testów był prototyp Mitsubishi i MiEV (MiEV to skrót od: Mitsubishi Innovative Electric Vehicle, czyli "Nowatorski pojazd elektryczny Mitsubishi).

Wśród osób zaangażowanych w testy znalazło się liczne grono lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawiciele organów rządowych, firm świadczących usługi komunalne, grup wsparcia projektu EV itd.

Książę Albert II w Mitsubishi i MIEV 1 Punktem kulminacyjnym tego pomyślnie zakończonego programu była jazda próbna przez Księstwo, którą przeprowadził Jego Wysokość Książę Albert II. Głęboko zaangażowany w ochronę środowiska i twórca wielu inicjatyw, w tym –“Fundacji Księcia Monako Alberta II”, Najjaśniejszy Pan skomentował: “Tu jest przyszłość i cieszę się, że wasza firma zmierza w tym kierunku. Pojazd którym miałem przyjemność dziś jechać nadaje się do praktycznego użytku w terenie miejskim, ma bardzo dobrą dynamikę i odpowiednie osiągi. Chciałbym widzieć zeroemisyjny pojazd tego typu na ulicach Monako w najbliższej przyszłości.”

Zapowiedziany w październiku 2006, i MiEV jest szczytowym osiągnięciem zakresie „zielonych” technologii Mitsubishi Motors. Obecnie testowany i promowany w Japonii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i Europie, i MiEV czeka na japońską premierę w lecie 2009. Jeśli wyniki przeprowadzanej właśnie analizy możliwości wprowadzenia pojazdu w Europie okażą się pomyślne, samochód zostanie wprowadzony na rynki europejskie po 2010 roku.

Źródło: Mitsubishi