i MiEV coraz bliżej produkcji seryjnej

i MiEV coraz bliżej produkcji seryjnej24.01.2009
Firma Mitsubishi jest coraz bliższa podjęcia decyzji o rozpoczęciu seryjnej produkcji i MiEV. W tym miesiącu rozpoczęto ogólnoeuropejskie badania rynkowe mające na celu zbadanie opłacalności tego przedsięwzięcia.

Po licznych prezentacjach i jazdach próbnych, w których uczestniczyły zakłady użyteczności publicznej, koncerny energetyczne, samorządy lokalne, użytkownicy tzw. floty własnej, partnerzy w zakresie rozwoju infrastruktury oraz instytucje pomocnicze (doradcze), i MiEV zostanie udostępniony szerszej publiczności do testów publicznych.

i MiEV coraz bliżej produkcji seryjnej 1 Dzięki wspólnej inicjatywie Mitsubishi Motors Europe (filia Mitsubishi Motors Corporation) oraz MC Automobile (Europe) N.V (filia Mitsubishi Corporation) 12 aut trafi kolejno do kilkunastu dystrybutorów Mitsubishi w Europie celem zbadania potencjału rynku samochodów elektrycznych począwszy od Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Badania potrwają do końca roku.

i MiEV to szczytowe osiągnięcie firmy Mitsubishi w zakresie technologii przyjaznych środowisku. Auto trafi na rynek japoński latem 2009, po zakończeniu testów i akcji promocyjnych prowadzonych w Japonii, Nowej Zelandii, USA i Europie.

Jeśli wyniki badań rynkowych będą optymistyczne, sprzedaż Mitsubishi i MiEV w Europie rozpocznie się po 2010 roku.

Źródło: Mitsubishi