Prototyp Mitsubishi i MiEV w Genewie

Prototyp Mitsubishi i MiEV w Genewie13.02.2009
Firma Mitsubishi jest coraz bliższa podjęcia decyzji o wprowadzeniu na rynek europejski elektrycznego pojazdu i MiEV. Rozpoczęto nawet ogólnoeuropejskie badania rynkowe mające na celu zbadanie opłacalności tego przedsięwzięcia.

Prototyp Mitsubishi i MiEV w Genewie 1Wprawdzie nie podjęto jeszcze decyzji, co do tego kiedy i czy w ogóle samochód zostanie wprowadzony do sprzedaży, jednak Mitsubishi nadal oceniać będzie reakcje na tego typu pojazd prezentując pojazd „Prototype i MiEV”.

Samochód zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie obok koncepcyjnego auta i MiEV SPORT AIR. Oprócz kierownicy umieszczonej po lewej stronie, pojazd charakteryzuje się szerszym rozstawem kół i dłuższymi zwisami z przodu i z tyłu odpowiadającymi potencjalnej specyfikacji europejskiej wersji i MiEV.

i MiEV to szczytowe osiągnięcie firmy Mitsubishi Motors w zakresie technologii przyjaznych środowisku. Auto trafi na rynek japoński latem 2009, po zakończeniu testów i akcji promocyjnych prowadzonych w Japonii, Nowej Zelandii, USA i Europie.

Źródło: Mitsubishi