Lancer Evolution Najlepszym Autem Sportowym

Lancer Evolution Najlepszym Autem Sportowym14.02.2009
Mitsubishi Lancer Evolution X - legendarny sportowy model spod znaku Trzech Diamentów, będący ucieleśnieniem najlepszych cech aut tej marki - zdobył trzecią już w tym miesiącu prestiżową nagrodę zwyciężając w konkursie Auto Nr 1 w kategorii aut sportowych.

W plebiscycie organizowanym przez najpoczytniejszy polski tygodnik motoryzacyjny Auto Świat wzięło udział ponad 20 000 czytelników, którzy oddawali swe głosy na 46 samochodów w 8 kategoriach.

Mający ogólnoeuropejską tradycję plebiscyt Auto Nr 1 jest organizowany przez tygodnik Auto Świat już po raz 14 a biorą w nim udział wyłącznie auta, które są premierami rynkowymi. Na przełomie listopada i grudnia 2008 20 000 czytelników przez 3 tygodnie oddawało głosy na 46 takich samochodów w 8 kategoriach: Auta małe, Subkompakty, Kompakty, Klasa średnia, Klasa wyższa i luksusowe, SUV-y i Auta sportowe.

Zwycięzcą w kategorii Auta Sportowe 2008 został Mitsubishi Lancer Evolution pokonując takie modele, jak Lexus IS-F, Volkswagen Scirocco, Renault Laguna Coupe czy Fiat 500 Abarth.

„To dla nas wielka chwila, tym bardziej, że Lancer Evolution odnosi trzecie zwycięstwo w ostatnim tygodniu. Cieszę się z tak wielkiego uznania czytelników Auto Świata, szczególnie, że są to na ogół znawcy tematyki motoryzacyjnej i często nasi klienci.” - powiedział Arkadiusz Tomala, Dyrektor Zarządzający i CEO MMC Car Poland, odbierając nagrodę z rąk Stanisława Sewastianowicza - Redaktora Naczelnego tygodnika Auto Świat.

W miniony piątek Mitsubishi Lancer Evolution został wybrany Najlepszym Autem Sportowym 2008 Roku w konkursie Auto Lider ogłoszonym przez tygodnik Motor i miesięcznik Auto Moto a także zwyciężył w kategorii AUTO Z FANTAZJĄ w plebiscycie na NAJLEPSZY KOBIECY SAMOCHÓD ROKU 2008 organizowanym przez Twój Styl – największy miesięcznik dla kobiet w Polsce.

Źródło: Mitsubishi