i MiEV na ulicach Monako

i MiEV na ulicach Monako31.03.2009
W rezultacie pomyślnych prób przeprowadzonych w grudniu 2008, Księstwo Monako, Mitsubishi Motors Corporation, Mitsubishi Motors Europe B.V. oraz MC Automobile (Europe) N.V. - filia Mitsubishi Corporation - podpisały porozumienie dotyczące ...

..testu flotowego elektrycznego pojazdu marki Mitsubishi o nazwie i MiEV. Porozumienie jest wyrazem zaangażowania wszystkich stron w rozwój napędu elektrycznego dla osiągnięcia zrównoważonej mobilności:
* Monako pragnie stać się prekursorem transportu elektrycznego na skalę światową poprzez wprowadzenie do użytku floty aut elektrycznych emitujących możliwie jak najmniej CO2.
* Księstwo jest dla Mitsubishi Motors, lidera technologii napędu elektrycznego, obiecującym partnerem biznesowym oraz rynkiem próbnym dla i MiEV.

Dzięki podpisanemu porozumieniu, pod koniec 2009 flota Mitsubishi i MiEV trafi do instytucji służby publicznej Monako - wśród których jest poczta, biuro telekomunikacji i zarządcy parkingów – oraz do hoteli i kasyn w Monte Carlo należących do Societe des Bains de Mer (SBM).

Celem będzie obserwowanie aut podczas użytkowania w warunkach europejskich, dostrajanie szczegółów technicznych pojazdu oraz badanie potencjału rynku monakijskiego przed rozpoczęciem kampanii promocyjnej i MiEV w wersji z kierownicą po lewej stronie. Samochód jest o krok od czekającej go kampanii promocyjnej.

Główną atrakcją grudniowych testów była jazda próbna, którą odbył Jego Wysokość Książę Albert II. Głęboko zaangażowany poprzez Fundację Księcia Monako Alberta II w rozmaite inicjatywy, w tym w ochronę środowiska naturalnego, Jego Książęca Wysokość tak skomentował to wydarzenie: „Cieszę się, że wasza firma idzie drogą, która jest przyszłością motoryzacji. Samochód, który dzisiaj prowadziłem, jest w pełni gotowy do użytku w ruchu miejskim. Jest dynamiczny, a jego osiągi spełniają oczekiwania. Liczę, że ekologiczne pojazdy tego typu pojawią się w Monako w najbliższej przyszłości.”

W Japonii, Nowej Zelandii, USA i Europie trwają testy oraz kampania reklamowa i MiEV. Latem 2009 rozpocznie się sprzedaż auta w Japonii. Równolegle z planowaną na rok podatkowy 2010 premierą auta w Europie (wersja z kierownicą po lewej stronie) Mitsubishi Motors prowadzi intensywne badania kilku rynków, w tym amerykańskiego, w celu dalszego rozwoju projektu i MiEV.

Źródło: Mitsubishi