Mitsubishi L200 wyróżnione

Mitsubishi L200 wyróżnione09.04.2009
Czytelnicy "AUTO BILD ALLRAD" - najpopularniejszego niemieckiego magazynu, poświęconego pojazdom z napędem na cztery koła - po raz 10 wybrali Mitsubishi L200 na "Pickupa Roku z napędem na cztery koła".

W głosowaniu udział wzięło udział niemal 40 000 czytelników, z których większość oddała głos na terenowo-dostawcze Mitsubishi. Model L200 odniósł także sukces w corocznym głosowaniu czytelników magazynu „Off Road” na „Samochód terenowy roku 2009”, zajmując w nim drugie miejsce. W głosowaniu udział wzięło ponad 44 000 czytelników tego fachowego czasopisma. W mocno obsadzonej kategorii pickupów Mitsubishi L200 zajął drugie miejsce wśród dziesięciu konkurentów.

Mitsubishi L200 to pickup z ponad 60-letnią tradycją i jedyny przedstawiciel tego segmentu, oferujący zaawansowany system napędu na 4 koła Super Select, zapewniający najlepsze własności jezdne w terenie, jak i bezpieczeństwo na drogach asfaltowych.

Jego konstrukcja jest owocem 25 lat doświadczeń w najcięższym terenowym maratonie świata – Rajdzie Dakar. Ma na swym koncie wiele startów w tych zawodach, a podczas wszystkich edycji Dakaru pełnił także rolę nieodzownego auta serwisowego.

Mitsubishi L200 jest trzecim najlepiej sprzedającym się modelem spod znaku Trzech Diamentów w Europie i w Polsce. W ubiegłym roku w naszym kraju sprzedano 1047 takich aut.

Model ten uzyskał najlepszy rezultat w teście zderzeniowym pickupów, przeprowadzonym przez niezależną organizację Euro NCAP. Uzyskując 4 gwiazdki Mitsubishi L200 pokonał Nissana Navara i Isuzu D-MAX/Rodeo.

Klasyczne zalety auta typu pickup, czyli umiejętność dopasowania się i wytrzymałość w modelu L200 łączą się z nowoczesnym wzornictwem, dobrymi właściwościami jezdnymi, wzorcowym wręcz komfortem jazdy i wyposażenia oraz wysokimi standardami bezpieczeństwa. Pojazd napędza nowoczesny 2,5-litrowy turbo diesel typu common rail, oferowany w dwóch wersjach – jako 2.5 DI-D o mocy 100 kW/136 KM i 2.5 DI-D o mocy 123 kW/167 KM.

Mitsubishi L200 oferuje trzy wersje nadwozia: dwudrzwiową kabinę pojedynczą(2-miejscową), kabinę przedłużoną, czyli Club Cab (miejsca 2+2) oraz czterodrzwiową kabinę podwójną (5-miejscowa). Maksymalna ładowność samochodu wynosi 990 kg, zaś maksymalna masa holowanej przyczepy z hamulcem to aż 2,7 t.

Nabywcom chcącym zamanifestować posiadanym pojazdem swój styl życia lub klientom, dla których samochód jest narzędziem pracy, Mitsubishi oferuje szeroki wachlarz dostosowanych do ich potrzeb akcesoriów i wariantów wyposażenia.

Źródło: Mitsubishi