Mitsubishi i MiEV w USA

Mitsubishi i MiEV w USA17.04.2009
Mitsubishi Motors North America (MMNA) podpisało porozumienie ze stanem Oregon oraz list intencyjny z koncernem energetycznym Portland General Electric dotyczące testów "zeroemisyjnego" auta elektrycznego o nazwie i MiEV.

Stan Oregon dostrzega we współpracy z Mitsubishi początek nowej ery w dziedzinie konstruowania pojazdów. Tworząc jednolitą i solidną infrastrukturę dajemy kierowcom możliwość łatwego przestawienia się na napęd elektryczny”, powiedział gubernator Ted Kulongoski. „Ta współpraca udowadnia, że władze stanowe potrafią dbać o wspólną »zieloną« przyszłość w trosce o gospodarkę oraz środowisko naturalne."

„Tworzymy modelową infrastrukturę stacji ładowania w obszarach serwisowych rozwijając w ten sposób rynek pojazdów elektrycznych w stanie Oregon”, powiedział Jim Piro – prezes i dyrektor generalny PGE. „Nasi klienci są największymi odbiorcami energii odnawialnej. Widać wyraźnie, że podtrzymywanie środowiska naturalnego traktują jako swój obowiązek. Liczymy, że Oregon stanie się jednym z najlepszych rynków aut elektrycznych nowej generacji. Z niecierpliwością oczekujemy na współpracę z Mitsubishi oraz władzami stanowymi przy realizacji tego ważnego projektu."

i MiEV, zaprezentowany po raz pierwszy w październiku 2006, jest szczytowym osiągnięciem Mitsubishi Motors w zakresie technologii przyjaznych środowisku. Auto trafi na rynek japoński latem 2009 po zakończeniu testów i akcji promocyjnych prowadzonych w Japonii, Nowej Zelandii, Australii, Stanach Zjednoczonych (Kalifornia) i Europie.

Źródło: Mitsubishi