i MIEV na lotnisku we Frankfurcie

i MIEV na lotnisku we Frankfurcie21.08.2009
W ramach prowadzonej obecnie ogólnoeuropejskiej kampanii badawczo-promocyjnej, produkowany przez Mitsubishi Motors pojazd o napędzie elektrycznym i-MiEV, który zawita 1 września do Polski, jest obecnie prezentowany w Niemczech ...

Na tym największym europejskim rynku, na którym niezawodność, osiągi i komfort użytkowania mają kluczowe znaczenie, spełnienie oczekiwań klientów nabiera szczególnego wymiaru. W dniu dzisiejszym miało miejsce najważniejsze wydarzenie kampanii, kiedy to dr Stefan Schulze – wiceprezes firmy Fraport AG otrzymał do oceny dwa pojazdy i-MiEV od Martina van Vugt – dyrektora zarządzającego Mitsubishi Motors Deutschland GmbH (MMD) i Ministra Środowiska Hesji – Pani Silke Lautenschläger.

Grupa Fraport AG jest wiodącym przedstawicielem branży usług lotniskowych na świecie i należy do strategicznych klientów korporacyjnych firmy Mitsubishi Motors. Obok innych obszarów swojej działalności, firma ta obsługuje między innymi lotnisko we Frankfurcie, będące jednym z największych węzłów komunikacyjnych świata*, na którym świadczy usługi w najbardziej wymagających warunkach.

i MIEV na lotnisku we Frankfurcie 1 Podczas ceremonii przekazania aut, dr Schulte powiedział: „Ocena pojazdu i-MiEV na lotnisku we Frankfurcie stanowi kolejny milowy krok w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju przyjętej przez Fraport. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla wraz z lepszym wykorzystaniem energetycznym terminali i pozostałych budynków na lotnisku we Frankfurcie, stanowi dla nas punkt zwrotny”. Dodał ponadto: „Pojazdy o napędzie w pełni elektrycznym, o zasięgu do 160 km, są idealnym rozwiązaniem dla ruchu lotniskowego na krótkich dystansach”.

Po udanym zakończeniu testów praktycznych, Fraport AG planuje zwiększenie udziału pojazdów z napędem elektrycznym w swojej flocie do 20% w 2015 roku i ponad 60% od 2020 r. Obecnie na terenie lotniska we Frankfurcie wykorzystywanych jest około 3000 pojazdów. Jednocześnie, na terenie lotniska zostanie stworzona sieć punktów szybkiego ładowania.

Dr Schulte stwierdził: „Dzięki pojazdom Mitsubishi i-MiEV, Fraport rozpoczyna erę e-mobilności samochodów osobowych. Jest to fascynująca przemiana mająca przed sobą jeszcze wiele etapów, włączając w to specjalne pojazdy lotniskowe.”

Poddawany obecnie badaniom i akcjom promocyjnym w Japonii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i Europie model i-MiEV jest pionierem wśród pojazdów tego typu, wprowadzonym z końcem lipca na japoński rynek klientów flotowych i korporacyjnych. Klientom indywidualnym samochód zostanie udostępniony od kwietnia 2010 roku (zamówienia przyjmowane są od 31 lipca). Wprowadzenie na rynek europejski (w wersji dla ruchu lewostronnego) planowane jest na koniec 2010 roku.

Źródło: MMC