Mitsubishi i-MiEV - 900 zamówień w ciągu miesiąca

Mitsubishi i-MiEV - 900 zamówień w ciągu miesiąca15.09.2009
Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) od lipca bieżącego roku rozpoczęła w Japonii dostawy swojego miejskiego samochodu elektrycznego i-MiEV, głównie do firm i władz lokalnych. Od tego czasu firma MMC przyjęła już zamówienia ...

...na wszystkie samochody (1400 sztuk) przeznaczone do dystrybucji w roku budżetowym 2009.

Jednocześnie, docierając do dodatkowej grupy klientów, MMC planuje rozpocząć sprzedaż odbiorcom indywidualnym od kwietnia 2010 roku. W ramach przygotowań, od 31 lipca bieżącego roku, firma zaczęła przyjmowanie zamówień w sieci dealerów w całym kraju. Pod koniec sierpnia, więc zaledwie po miesiącu, przyjęto już 900 zamówień.

MMC spodziewa się, że klienci indywidualni pochodzić będą z gospodarstw domowych z różnych regionów Japonii, będą posiadaczami kilku samochodów i będą wykorzystywać i-MiEV w szerokim zakresie (dojazd do pracy, zakupy, wypoczynek itd.) jako drugi samochód. Główne powody zakupu to "przyjazność dla środowiska", "możliwość ładowania akumulatorów w domu" itd. odzwierciedlające wygodę oraz "oszczędność paliwa i tania konserwacja" stanowiące przejaw zainteresowania aspektami ekonomicznymi.

Od 23 lipca firma MMC uruchomiła systematyczne dostawy partii przeznaczonej do sprzedaży w bieżącym roku budżetowym i dostarczyła już 387 samochodów (stan na 31 sierpień).

Źródło: Mitsubishi