Nagroda magazynu AutoWeek dla Mitsubishi

Nagroda magazynu AutoWeek dla Mitsubishi28.10.2009
Zespół redakcyjny znanego amerykańskiego magazynu AutoWeek ogłosił zdobywców nagrody Editors’ Choice wybranych spośród modeli prezentowanych podczas salonu samochodowego w Tokio 2009. W tym roku Najbardziej Znaczącą Premierą Salonu w Tokio ...

...został koncepcyjny samochód Mitsubishi PX-MIEV Concept. Redaktorzy magazynu AutoWeek już od ponad dekady przemierzają hale wystawiennicze salonów w Detroit, Genewie, Paryżu, Tokio oraz we Frankfurcie w poszukiwaniu zwycięzców w czterech kategoriach: Najważniejszy na Salonie, Najlepszy na Wystawie, Najlepszy Samochód Koncepcyjny i Największa Radość z Jazdy.

Podczas tegorocznej Wystawy Motoryzacyjnej w Tokio za najważniejszą premierę salonu uznany został koncepcyjny pojazd spod znaku Trzech Diamentów - Mitsubishi PX-MIEV Concept.

Oto uzasadnienie wyboru niezwykle wymagających jurorów Auto Week:
– Najważniejszy Pojazd: Mitsubishi PX-MIEV Concept
W Tokio, gdzie zaprezentowano stosunkowo niewiele ekscytujących światowych premier, większość producentów skupiła się na pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Spośród wszystkich wystawianych aut tego typu wybraliśmy model PX-MIEV, ale nie tylko ze względu na fakt, iż wydaje nam się, że w podobnej formie pojawi się on na rynku jako Outlander następnej generacji, a w 2013 roku do sprzedaży wejdzie jego hybrydowa odmiana o dużym zasięgu. Istotne jest to, że hybrydowy, benzynowo-elektryczny układ napędowy modelu koncepcyjnego znajdzie się w przyszłości we wszystkich modelach Mitsubishi, łącznie z Lancerem. Oto pierwszy element układanki, z której kiedyś powstanie hybrydowa wersja modelu Lancer Evolution, a to niezwykle ważne osiągnięcie z punktu widzenia entuzjastów,” powiedział Dutch Mandel, Redaktor Naczelny i Współwydawca magazynu AutoWeek.

Oto zdobywcy nagród AutoWeek Editors’ Choice w pozostałych kategoriach:
– Najlepszy na Salonie: Honda CR-Z Concept 2009
– Najlepszy Samochód Koncepcyjny: Toyota FT-86
– Największa Radość z Jazdy: Yamaha EC-f

Źródło: Mistubishi