Porozumienie MMC z rządem Holandii

Porozumienie MMC z rządem Holandii30.10.2009
Podczas spotkania premiera Holandii Jan Petera Balkenende oraz Prezesa Mitsubishi Motors Corporation (MMC) Osamu Masuko, które odbyło się 27 października, koncern MMC zgodził się wesprzeć holenderski program promocji pojazdów elektrycznych (EV).

W czerwcu tego roku rząd Holandii uruchomił program dotacyjny, mający na celu zainicjowanie działań związanych z oceną realności pojazdów EV oraz powołanie do życia projektów demonstracyjnych. Przedstawiciele holenderskiego rządu rozpoczęli także prace nad popularyzacją pojazdów elektrycznych, jako jednego ze źródeł zrównoważonego transportu. W planach jest również zorganizowanie specjalnej grupy o nazwie „E-Team” składającej się zarówno z członków rządu, jak i przedstawicieli sektora prywatnego, którzy podejmą powyższe wyzwania. W związku z tym rząd Holandii poprosił koncern MMC o wsparcie w realizacji projektów promujących pojazdy elektryczne.

Firma Mitsubishi Motors Corporation sfinalizowała już porozumienia (Memorandum of Understanding – MoU) z rządami Monako, Islandii i Hong Kongu w zakresie testów i promocji pojazdów EV. Tym samym, koncern MMC dostarczył pojazdy i MiEV do poszczególnych regionów, a obecnie wspiera działania przedstawicieli rządów związane z promocją pojazdów elektrycznych.

Pod koniec września tego roku firma Mitsubishi Motors dostarczyła elektryczny pojazd nowej generacji i MiEV do ambasady Holandii w Japonii. To pierwsza ambasada z siedzibą w Kraju Kwitnącej Wiśni, która znalazła się na liście klientów zainteresowanych tym modelem.

Źródło: Mitsubishi