Mitsubishi niezawodne wg ADAC

Mitsubishi niezawodne wg ADAC13.11.2009
W raportach ADAC, TUV i DEKRA modele Mitsubishi od lat plasują się w czołówce niezawodnych konstrukcji. Zgodnie z opublikowanym niedawno raportem awaryjności ADAC Mitsubishi jest drugą najbardziej niezawodną marką samochodów ...

...i awansowała w ciągu roku o jedną pozycję w rankingu. Według najnowszych danych TUV Mitsubishi przesunęło się o 4 miejsca w górę i znajduje się w pierwszej dziewiątce najmniej awaryjnych marek.

W innym zestawieniu ADAC modele Colt i Outlander zostały uznane za najtańsze w eksploatacji z uwzględnieniem średniego miesięcznego kosztu utrzymania i przejechania jednego kilometra – Colt zwyciężył w kategorii aut małych a Outlander zajął drugą pozycję w klasie wyższej-średniej.

A jak wyglądają polskie statystyki? W ostatnim roku – od października 2008 roku do tego samego miesiąca bieżącego roku, o 46% wzrosła liczba aut objętych gwarancją. Jednocześnie o 16% spadł wskaźnik awaryjności (liczba napraw gwarancyjnych w stosunku do liczby aut objętych gwarancją), co świadczy o coraz lepszej jakości samochodów Mitsubishi.

Źródło: Mitsubishi