66 Mitsubishi L-200 dla polskiej policji

66 Mitsubishi L-200 dla polskiej policji16.11.2009
Model Mitsubishi L200 zwyciężył w przetargu na zakup 66 samochodów osobowych terenowych przeznaczonych dla jednostek terenowych polskiej policji. Pierwsze samochody uzbrojone i przygotowane zgodnie z wytycznymi policji ...

...zostały już przekazane stróżom porządku publicznego.

66 Mitsubishi L-200 dla polskiej policji 1 wygranej w przetargu zadecydowały między innymi tak istotne dla policji cechy, jak wytrzymałość i niezawodność konstrukcji oraz możliwość przystosowania aut do specyficznych potrzeb jednostek terenowych w połączeniu z korzystną ofertą cenową.

„Jesteśmy dumni ze współpracy z tak ważną instytucją, jaką jest policja i przekonani, że nasze samochody znakomicie sprawdzą się w akcji - podobnie, jak to się dzieje w wielu innych państwach, gdzie L200 służą policji i innym służbom szybkiego reagowania.” powiedział Arkadiusz Tomala Dyrektor Zarządzający polskiego oddziału Mitsubishi Motors Corporation. "Wymogi opisane w przetargu były niezwykle ostre a konkurencja zacięta – jednak to Mitsubishi L200 okazało się w najwyższym stopniu spełniać wszystkie warunki przetargu.” dodał Tomala.

Nowe policyjne radiowozy wyposażono we wzmocnienia z przodu, osłony reflektorów i szyb, stalowe osłony silników i skrzyń biegów, wyciągarki, zestawy umożliwiające montaż radiostacji i sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu a także zamontowano na nich podstawy dla automatycznych wyrzutni granatów łzawiących lub reflektorów oświetlających. Pojazdy – wszystkie w kolorze srebrnym -oznakowano zgodnie z najnowszymi przepisami obowiązującymi na terenie państw Unii Europejskiej.

66 Mitsubishi L-200 dla polskiej policji 2 Nowe radiowozy będą służyć terenowym jednostkom policji na terenie całego kraju podczas akcji prewencyjnych, zamieszek i rozruchów oraz standardowych patroli. Dalekosiężny reflektor oświetleniowy posłuży do oświetlania miejsca akcji i będzie przydatny nie tylko w ciężkim terenie. Napęd na obie osie pozwoli sprawnie poruszać się po każdej drodze - piaszczystej, błotnistej czy żwirowej, w górach, w głębokim śniegu i na bardzo śliskich nawierzchniach.

Wybór Mitsubishi L-200 z przedłużoną kabiną nie był wyłącznie kwestią możliwości dostosowania aut do potrzeb policji i atrakcyjnej ceny. Z punktu widzenia stróży prawa istotne jest także bezpieczeństwo - Mitsubishi L-200 otrzymało aż cztery gwiazdki w testach zderzeniowych, co jest wynikiem najlepszym w tej klasie pojazdów. L200 jako jedyny model wśród konkurencji oferuje także uchylaną tylną szybę, co ze względu na komunikację między załogą było jednym z warunków przetargu.

Źródło: Mitsubishi