Testy i MiEV w Wielkiej Brytanii

Testy i MiEV w Wielkiej Brytanii23.11.2009
Do Wielkiej Brytanii, która jest kolejnym europejskim krajem, biorącym udział w testach drogowych elektrycznie napędzanego auta Mitsubishi i MIEV, przypłynęło właśnie z Japonii pierwszych 25 egzemplarzy tego modelu ...

...w wersji z kierownicą po prawej stronie. Rządowe testów, które zostaną przeprowadzone w West Midlands, rozpoczną się 12 grudnia 2009 r. Samochody i-MiEV opuściły Japonię drogą morską sześć tygodni temu. Ich przyjazd był długo wyczekiwany, zwłaszcza przez klientów i wszystkich śledzących postępy nad ich opracowaniem dzięki witrynie Facebook a raczej jej części poświęconej pojazdom i-MiEV, prowadzonej przez brytyjski oddział Mitsubishi Motors.

Technologiczny lider
Zdobywca wielu nagród, Mitsubishi i-MiEV, jest w pełni elektrycznym samochodem miejskim i pierwszym nowoczesnym pojazdem elektrycznym o zerowej emisji spalin udostępnionym przez znanego producenta samochodów. To w pełni funkcjonalny samochód, zapewniający obszerną przestrzeń w kabinie, 4 miejsca siedzące i miejsce na bagaż. Osiąga prędkość maksymalną 81 mil/130 km/h, oferuje zasięg 100 mil (lub 160 km według obowiązującego w Japonii trybu 10-15) i może być całkowicie naładowany w warunkach domowych w czasie 6 godzin za pomocą dowolnego brytyjskiego trójstykowego gniazda 240 V. Koszt pełnego naładowania w Wielkiej Brytanii wynosi tylko 96 pensów.

Rzeczywiste próby
Tych 25 samochodów bierze udział w jednym z rządowych projektów demonstracyjnych pojazdów o bardzo niskiej emisji związków węgla, prowadzonym przez Komisję Strategii Technologicznych. W szeroko zakrojonym procesie selekcji partnerzy konsorcjum Uniwersytetu w Coventry wyłonili osoby, które będą testować samochody przez 12 miesięcy, umożliwiając dokonanie analizy właściwości jezdnych i zachowania podczas ładowania.

40 lat doświadczenia w napędzie elektrycznym
Pojazd i-MiEV — owoc doświadczeń firmy Mitsubishi w dziedzinie pojazdów elektrycznych i programów badawczych trwających od połowy lat 60-tych — został po raz pierwszy zaprezentowany w październiku 2006 r.

Sprzedaż rozpoczęła się w Japonii, w lipcu 2009 roku, najpierw wśród klientów flotowych, do których w kwietniu 2010 roku dołączą klienci prywatni. Produkcja wersji europejskiej rozpocznie się w październiku 2010 roku, przed wprowadzeniem na rynek zaplanowanym na przełomie lat 2010 i 2011 roku.

Źródło: Mitsubishi