Nowości Mitsubishi w 2010 roku

Nowości Mitsubishi w 2010 roku16.12.2009
W 2010 roku firma Mitsubishi Motors zaprezentuje w Polsce zupełnie nowy, kompaktowy model typu crossover oraz kolejne wersje nowego Outlandera - najpopularniejszego SUV-a w naszym kraju. Ambitne plany sprzedaży tej marki zakładają ...

...w przyszłym roku sprzedaż 10 000 aut. W pierwszym kwartale 2010 roku w polskich salonach Motors pojawią się kolejne wersje nowego Outlandera, który zadebiutował w listopadzie tego roku. W ofercie znajdzie się Outlander z nową benzynową 2-litrową jednostką napędową o mocy 147 KM, napędem na 1 oś i 5-biegową manualną skrzynią biegów oraz 6-biegową CVT, z benzynowym silnikiem 2.4 l. o mocy 170 KM z przekładnią CVT a także z turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym 2.2 DID o mocy 156 KM i dwusprzęgłową skrzynią biegów TC-SST.

W połowie roku na polskim rynku zadebiutuje nowy kompaktowy pojazd klasy crossover z dwoma całkowicie nowymi jednostkami napędowymi. Europejską premierę nowego pojazdu przewidziano na 2010 rok podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Japońska wersja nowego crossovera, którą nazwano Mitsubishi RVR, będzie dostępna w salonach w Japonii od lutego 2010 roku. {AKAPIT] Konstrukcja nowego modelu bazuje na najnowszej wersji globalnej platformy „Project Global” firmy MMC i niezwykle dobrze przyjętym pojeździe koncepcyjnym 2007 Concept-cX.

Nowy niezwykle ważny model obrazuje istotne zmiany w strategii Mitsubishi Motors. Ma za zadanie zmienić wizerunek firmy słynącej do tej pory z produkcji pojazdów terenowych i SUV na image producenta przyjaznych środowisku aut osobowych i pojazdów klasy crossover, którego produkty obecne będą również w segmencie „prawdziwych terenówek”, takich jak Pajero czy L200. W ten sposób MMC zamierza wyjść naprzeciw fundamentalnym zmianom kształtującym popyt na rynku.

W 2010 roku firma Mitsubishi Motors zamierza sprzedać w Polsce 10 000 samochodów.

Źródło: Mitsubishi, Mototarget