i-MiEV w testach drogowych w Wielkiej Brytanii

i-MiEV w testach drogowych w Wielkiej Brytanii17.12.2009
Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła przekazanie 25 pojazdów elektrycznych (EV) nowej generacji i-MiEV na potrzeby programu demonstracyjnego dla samochodów elektrycznych i pojazdów o ultra niskiej emisji, który zostanie zorganizowany ...

...przez region West Midlands w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem brytyjskiego dystrybutora MMC Colt Car Company, Ltd. Ceremonia uświetniająca to wydarzenie odbyła się w Birmingham i zgromadziła przedstawicieli rządowej agencji Technology Strategy Board (TSB - organizacja biznesowa promująca innowacje technologiczne w Wielkiej Brytanii), rządu regionu West Midlands, firmy CCC oraz koncernu MMC. Dostawa modeli rozpoczęła się 12 grudnia.

i-MiEV w testach drogowych w Wielkiej Brytanii 1 Program demonstracyjny, na potrzeby którego przekazano pojazdy i-MiEV, rozpocznie się w tym miesiącu i zostanie poprowadzony przez organizację TSB we współpracy z władzami samorządowymi miast, firmami dostarczającymi energię elektryczną, a także producentami samochodów, co będzie miało na celu promocję samochodów o ultra niskiej emisji. W ramach programu pojazdy elektryczne oraz inne samochody o ultra niskiej emisji dwutlenku węgla, spełniające określone standardy emisji CO2 i wymagania związane z zasięgiem, zostaną przekazane w ręce osób, które przetestują je w rzeczywistych warunkach na brytyjskich drogach. Działania te pozwolą ustalić praktyczne zalety samochodów o ultra niskiej emisji, a także przyczynią się do promocji infrastruktury dla pojazdów tego typu.

Koncern MMC wprowadził model i-MiEV na rynek japoński w lipcu tego roku. Mając w planach globalną dystrybucję modelu w 2010 roku, MMC angażuje się obecnie w programy testowe i promocyjne w wielu regionach świata.

Źródło: MMC Car Poland, fot. Mitsubishi