Mitsubishi wystawi trzy samochody w rajdzie Maroka

Mitsubishi wystawi trzy samochody w rajdzie Maroka29.05.2004
Mitsubishi Motors Motor Sports wystawi trzy samochody w Rajdzie Maroka Orpi, trzeciej rundzie Pucharu Świata 2004 FIA Cross Country rozpoczynającej się w Agadirze 1 czerwca ...

Mitsubishi Motors Motor Sports wystawi trzy samochody w Rajdzie Maroka Orpi, trzeciej rundzie Pucharu Świata 2004 FIA Cross Country rozpoczynającej się w Agadirze 1 czerwca. Francuzi Stephane Peterhansel wraz z pilotem Jeanem-Paulem Cottret’em stanowią pierwszą załogę z dwu oficjalnie zgłoszonych do rajdu fabrycznych Pajero Evolution.

Mitsubishi wystawi trzy samochody w rajdzie Maroka 1 Obok nich na trasę ruszą Niemcy Andrea Mayer i jej doświadczony partner Andreas Schulz, którzy zasiądą w Mitsubishi L200 Pick-up. Ale zespół zdecydował o wystawieniu także drugiego Pajero Evolution w którym miejsce przypadło obrońcy tytułu mistrza świata Carlosowi Sousa i jego pilotowi Henri Magne. Ich ostatnim dokonaniem jest wygranie rajdu Baja Portugal w samochodzie przygotowanym przez MMSP, dzięki czemu zdobyli pierwsze punkty w klasyfikacji kierowców FIA European Baja Cup 2004.

"Carlos pojechał w wysoce profesjonalny sposób wygrywając Baja Portugal i cały zespół jest pod wrażeniem tego, jak szybko zapoznał się z nowym Evolution, które prowadził po raz pierwszy" - powiedział Sven Quandt, szefujący Mitsubishi Motors Motor Sports. MMSP wykorzysta nadchodzący rajd Maroka do dalszych testów i rozwoju Mitsubishi Pajero Evolution, szykowanego do piątego z rzędu zwycięstwa w Rajdzie Dakar w styczniu 2005 r. Peterhansel – obecny triumfator Dakaru – okazał się najlepszy podczas trwającego tydzień kwietniowego Rajdu Tunezji, gdzie zespół MMSP, zebrał pozytywne doświadczenia z testów całkowicie nowych komponentów użytych w rajdówce.

Andrea Mayer powraca do zespołu od czasu gdy finiszowała na doskonałym, piątym miejscu w Rajdzie Dakar, prowadząc Mitsubishi Pajero. Tym razem po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą Mitsubishi L200 Pick-up.