Kolejna nagroda dla Mitsubishi i-MIEV

Kolejna nagroda dla Mitsubishi i-MIEV22.02.2010
Koncern Mitsubishi Motors Corporation podał do publicznej wiadomości, że pojazd elektryczny nowej generacji, model i-MiEV, otrzymał nagrodę Environment Special Grand Prize podczas lutowej, 25-tej odsłony International Automobile Festival.

To już 8 nagroda dla tego niezwykłego pojazdu, po zdobytych niedawno wyróżnieniach: "Best electric car" w konkursie Green Fleet Awards 2009, 2009-2010 Car of the Year Japan “Most Advanced Technology” award, “Car Technology of the Year” organizacji JAHFA (Japan Automobile Hall of Fame), 14th New Energy Awards’“Minister of Economy, Trade, and Industry Award 2009”, Nikkei Awards for Excellent Products and Services 2009 “Nikkei Sangyo Shimbun Award 2009”, Nikkan Kogyo Shimbun’s “10 Best New Products of 2009”, “Paul Pietsch Award 2010” magazynu auto motor und sport, “Ecobest2009” organizacji AUTOBEST.

i-MiEV został wybrany spośród czterech kandydatów, z których każdy reprezentował „konkretny projekt na rzecz zrównoważonego rozwoju motoryzacyjnego z zachowaniem zasad ochrony środowiska i bezpieczeństwa”. Wyboru dokonało jury złożone z osiemnastu ekspertów w dziedzinie designu, mody, motoryzacji i mediów.

Odbierając nagrodę w imieniu Mitsubishi Motors Corporation, pan Kiyoshi Teshima, prezes Mitsubishi Motors France, powiedział: „Ta nagroda to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Stanowi zachętę dla naszych konstruktorów do dalszej pracy nad tworzeniem i propagowaniem pionierskich technologii alternatywnych układów napędowych”.

W Japonii model i-MiEV dostępny jest już od lipca 2009 roku, a produkcja przeznaczonej na eksport wersji z kierownicą po lewej stronie rozpocznie się w październiku 2010 roku. i-MiEV przyczynia się do poprawy klimatu na ziemi, bowiem sam nie emituje CO2, a emisję CO2 mierzoną w pełnym produkcyjnym cyklu „well-to-wheel” ograniczono do minimum.

Premierę modelu i-MiEV w Europie zaplanowano na koniec 2010 roku, gdy jego system ładowania będzie w pełni kompatybilny z europejską siecią 220/240V i zdolny do naładowania pustych akumulatorów do pełna w maksymalnie siedem godzin.

Zainicjowany w 1986 roku International Automobile Festival nastawiony jest na promocję talentu projektantów, artystów, przedstawicielu obu płci, którzy pracują przy najnowocześniejszych projektach rozwojowych branży motoryzacyjnej.

Źródło: Mitsubishi