Kompaktowy SUV Mitsubishi Motors dla koncernu PSA

Kompaktowy SUV Mitsubishi Motors dla koncernu PSA29.04.2010
Firmy Mitsubishi Motors Corporation (MMC) i PSA Peugeot Citroen ogłosiły wczoraj podpisanie umowy dotyczącej współpracy nad projektem kompaktowego auta typu SUV. Umowa przewiduje rozwój i adaptację kompaktowego modelu SUV, ...

...bazującego na płycie podłogowej Mitsubishi, na potrzeby marek Peugeot i Citroen.Nowy kompaktowy SUV, który zadebiutuje w Europie na początku 2012 roku, będzie stylizowany w sposób typowy dla marek Peugeot i Citroen, jednocześnie dzieląc wiele komponentów z SUV-em Mitsubishi, nazywanym w Japonii RVR a w Europie ASX.

Auta będą dostępne z napędem na dwie lub jedną oś. Planowany roczny wolumen to 50,000 aut łącznie dla obydwu marek.

W ramach umowy PSA Peugeot Citroen zastosuje w modelach tych dwóch marek swój silnik 1.6 HDi diesel. Emisja CO2 w przypadku tego typu auta będzie wyjątkowo niska i zakłada dla wersji z napędem na jedną oś wartość 123g CO2 / km i spalanie mniej niż 4.7 litra na 100km.

Korzyścią dla koncernu PSA Peugeot Citroen jest fakt, że nowe samochody rozszerzą gamę aut oferowanych przez obydwie marki i przyciągną nowych klientów z segmentu rynkowego, który globalnie do 2015 prawdopodobnie zwiększy się o prawie 60%.

Umowa i związany z nią dodatkowy wolumen aut, pozwoli koncernowi Mitsubishi Motors na zwiększenie produkcji samochodów bazujących na tej płycie podłogowej i skorzystanie z tzw. ekonomi skali.

To 4 wspólny projekt, realizowany przez tych dwóch partnerów, po umowie z 2005 roku dotyczącej aut typu SUV Mitsubishi Outlander, Peugeot 4007 i Citroen C-Crosser, budowie otwartej właśnie wspólnej fabryki w Rosji i europejskiej premierze elektrycznie napędzanych aut bazujących na japońskim modelu Mitsubishi i-MiEV* - Peugeot iOn i Citroen C-zero, która nastąpi pod koniec 2010 roku.

Źródło: Mitsubishi