Colt najbardziej niezawodnym japońskim samochodem

Colt najbardziej niezawodnym japońskim samochodem12.05.2010
Mitsubishi Colt jest najbardziej niezawodnym japońskim samochodem klasy B sprzedawanym w Niemczech. Tak wynika z najnowszych statystyk ADAC, w których Mitsubishi zajmuje doskonałe, trzecie miejsce w swojej klasie.

Od roku 2005 Mitsubishi Colt utrzymuje się w czołówce w statystykach niezawodności. „Colt już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością w Niemczech. Jesteśmy dumni, iż nasz model jest najbardziej niezawodnym kompaktowym autem japońskim oraz że zapewnia właścicielom najniższe koszty eksploatacji w tym niezwykle konkurencyjnym segmencie,” skomentował Martin van Vugt, rzecznik prasowy niemieckiego oddziału Mitsubishi Motors.

Dodatkowo zaledwie kilka dni temu ADAC podało, iż model Mitsubishi Colt 1.1 z instalacją gazową LPG otrzymał tytuł „Najtańszego w eksploatacji małego auta” na rynku niemieckim. Koszt przejechania jednej mili (1,6 km) wynosi zaledwie 27,9 centa. Samochód jest nie tylko oszczędny, ale także dynamiczny dzięki silnikowi o mocy 55 kW. W badaniu kosztów eksploatacji przeprowadzonym przez ADAC przetestowano dziesięć modeli aut produkowanych w Niemczech i w innych fabrykach na całym świecie.

Niezależne badania potwierdzają, iż całkowity miesięczny koszt eksploatacji Colta wynosi 349 Euro, łącznie z utratą wartości. Kalkulacja została przeprowadzona przy założeniu rocznego przebiegu na poziomie 15 000 km w okresie czterech lat.

Mitsubishi Colt jest trzecim po Outlanderze i Lancerze, najbardziej popularnym modelem spod znaku Trzech Diamentów w Polsce. W ubiegłym roku zadebiutowała nowa odsłona tego pojazdu a w ofercie jest także dostępna proekologiczna wersja ClearTec, wyposażona w pakiet rozwiązań technicznych służących obniżeniu spalania i emisji dwutlenku węgla. Auto o najniższej emisji CO2 w europejskim segmencie B (115 g/km – silnik 1.1l, 119 g/km- silnik 1.3l) jest także bardziej oszczędne –średnie spalanie wersji 1.1 l to 4.9 l/100 km i 5,0 l/100 km w modelu z silnikiem 1.3 l.

Colt wyróżnia się dynamiczną sylwetką – przednia część pojazdu z charakterystycznym dla Mitsubishi „rekinim nosem” nawiązuje do nowego Lancera a nadwozie jest teraz niższe i szersze, co odpowiada sportowemu wizerunkowi marki spod znaku Trzech Diamentów. Odnowione wnętrze Colta z nową kierownicą i tablicą rozdzielczą wykonano z materiałów i plastików wyższej jakości. Zaskakuje ono funkcjonalnością i zwiększoną w stosunku do poprzedniego modelu pojemnością - aż do 1032 litrów i płaską, regulowaną podłogą bagażnika. Komfort jazdy uległ znacznej poprawie, między innymi dzięki znakomitemu wyciszeniu pojazdu. Colt oferuje także wysoki poziom bezpieczeństwa – we wszystkich autach znajdziemy teraz Brake Assist, czyli system wspomagania hamowania oraz ESS – system sygnalizacji nagłego hamowania.

Źródło: Mistubishi