Mitsubishi ASX wyróżnione przez ADAC

Mitsubishi ASX wyróżnione przez ADAC14.05.2010
Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem klientów najnowsza premiera Mitsubishi, model typu crossover o nazwie ASX, którego sprzedaż w Polsce właśnie się rozpoczęła, została uznana przez niemiecki ADAC za jeden z najbardziej ekonomicznych modeli dostępnych na rynku.

Zestawienie ADAC obejmuje samochody z silnikiem benzynowym, które w swojej klasie wyróżniają się najniższym zużyciem paliwa. Nowe Mitsubishi ASX 1.6 2WD okazał się w tym rankingu jednym z trzech najoszczędniejszych samochodów w klasie średniej.

W klasyfikacji brano pod uwagę zużycie paliwa podczas jazdy miejskiej, poza miastem i średnie spalanie, miesięczne koszty eksploatacji w Euro zakładając, że 4-letnią eksploatację samochodu, który pokonuje 15 000 km rocznie, ale także cenę wersji podstawowej auta i moc silnika.

Mitsubishi ASX 1.6 2WD Invite z silnikiem o mocy 117 KM spala w mieście 7,5 litra benzyny na 100 km, 4,9 litra w jeździe poza miastem, co daje średnią 5,9 litra na 100 km.

Mitsubishi ASX jest w Polsce dostępny w 21 wersjach, z napędem na jedną lub dwie osie, z dwoma jednostkami napędowymi: 1.8 DID MIVEC o mocy 116 KM i 150 KM - nowoczesnym, ekonomicznym i niskoemisyjnym silniku Diesla Common Rail, który jako jedyny wśród aut osobowych posiada system zmiennych faz rozrządu i nowym, oszczędnym benzynowym silnikiem 1.6 l. o mocy 117 KM w 5 wersjach wyposażenia: Inform, Invite, Intense, Instyle i Instyle NAVI.

Źródło: Mitsubishi