Porozumienie Mitsubishi Motors z duńskim rządem

Porozumienie Mitsubishi Motors z duńskim rządem29.06.2010
Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła podpisanie porozumienia (Memorandum of Understanding – MoU) z duńskim rządem dotyczące popularyzacji pojazdu elektrycznego nowej generacji i-MiEV w Danii. Porozumienie podpisano w ambasadzie Danii w Tokio.

W ramach porozumienia, duński rząd rozważy wprowadzenie do swojej floty samochodów i-MiEV przed lub po roku 2011, a także przeprowadzi działania promujące pojazdy elektryczne oraz stworzy infrastrukturę dla aut tego typu. W celu zredukowania emisji CO2 w swoim państwie, duński rząd proaktywnie realizuje inicjatywy na rzecz ochrony środowiska w ramach polityki krajowej – częścią której są ulgi podatkowe dla posiadaczy pojazdów elektrycznych – dlatego przedstawiciele władz zwrócili się do firmy MMC z ofertą współpracy mającej na celu popularyzację pojazdów elektrycznych w Danii.

Pan Franz-Michael Skjold Mellbin, Ambasador Danii w Japonii, tak skomentował podpisanie porozumienia: „Jestem niezmiernie zadowolony, że rząd Danii podpisał porozumienie z firmą Mitsubishi Motors Corporation dotyczące popularyzacji pojazdów elektrycznych w Danii. Japonia i Dania są światowymi liderami w zakresie technologii środowiskowych, a dzięki współpracy w ramach promocji pojazdów elektrycznych oba państwa przyczynią się nie tylko do rozwoju własnego przemysłu, ale także do ochrony środowiska na całym świecie. Mam nadzieję, że z połączenia technologicznych możliwości w zakresie tworzenia pojazdów elektrycznych firmy Mitsubishi Motors Corporation z technologicznymi innowacjami tworzonymi w Danii zrodzą się nowe, ekscytujące rozwiązania.”

Osamu Masuko, Prezydent MMC, powiedział: „Cieszę się, że Dania, będąca jednym z wiodących państw pod względem ochrony środowiska, wybrała firmę Mitsubishi Motors jako partnera w popularyzacji pojazdów elektrycznych. Wierzę, że przyczynimy się do poprawy jakości środowiska naturalnego w Danii.”

Obecnie, firma MMC sprzedaje model i-MiEV w Japonii i Hongkongu. Koncern podpisał także porozumienia dotyczące popularyzacji pojazdów elektrycznych z kilkoma innymi państwami na całym świecie, włączając w to Księstwo Monako i Islandię.

Źródło: Mitsubishi